HABER

Alonso umudunu koruyor

Formula 1 Çin Grand Prix'sine ilk sırada başlamasına rağmen liderliği Michael Schumacher'e kaptıran Fernando Alonso, hala umudunu koruyor.

Formula 1'de son iki yarışa girilirken heyecan da en üst seviyeye çıkmış durumda. Son aylarda gösterdiği müthiş performansla, son dünya şampiyonu Renault pilotu Fernando Alonso'yu yakalayan ve Çin GP'sinin ardından da rakibini geçerek sürücüler klasmanında liderliği devralan efsanevi Alman pilot Michael Schumacher'in bu başarısı rakibi Alonso'yu endişelendirmiyor. İspanyol pilot, Schumacher'in Şangay Pisti'nde elde ettiği zaferin ardından, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hala şampiyon olabiliriz. Buna eminim, fakat çok büyük ve özel bir çaba göstermemiz gerekiyor" dedi.

25 yaşındaki başarılı pilot, bundan sonra geride kalan iki yarışta araç lastiklerinin belirleyici bir özelliği olduğunu da ifade ederek, "Suzuka ve Brezilya Pistleri'nde lastiklerimize inanmaya ihtiyacımız var" diye konuştu.

Michael Schumacher, Şangay Pisti'nde yarışa altıncı sırada başlamasına rağmen, yaptığı müthiş ataklarla rakipleri olan önce Giancarlo Fisichella'yı ardından da Fernando Alonso'yu geçerek iki Renault pilotunun önünde yarışı ilk sırada tamamlamıştı. Schumi, böylece puanını 116 puana yükselterek, Alonso'yla aynı puana ulaşmış ancak fazla yarış kazandığı için ilk sırayı elde etmişti.

Son dünya şampiyonu Fernando Alonso ise, sezonun ilk dokuz yarışında altı yarış kazanmasına rağmen, son yedi yarışta galibiyet yüzü göremedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön