Alonso: 'Yapabileceğimin en iyisi bu'

Fernando Alonso, sekizinci sırada tamamladığı Malezya Grand Prix'sinde elinden gelen her türlü gayreti sarf ettiğini en iyisini yapmaya çalıştığını söyledi.

Rakiplerinin karşılaştığı problemlerden istifade ederek Avustralya'da dördüncü olan Renault pilotu, Sepang'ta aynı şansı yakalayamadı ve hız problemi yaşadığı görüldü. Alonso, yarışı muzaffer Kimi Raikkonen'in 1 dakika kadar ardında ancak tamamlayabildi.

"Yapabileceğimin en iyisi buydu. Son nokta." diyen Alonso, "Bu, yarış hayatında gerçekleşmesi normal bir durum. Performans açısından vasat bir gündü. Bu konuya çok ciddi eğilmemiz gerekiyor. Şu dakikadan itibaren her yarışta mümkün olan en fazla puanı elde etmeye uğraşmamız lazım. Yoğun bir çalışma evresi bizi bekliyor" şeklinde konuştu.

Takım arkadaşı Nelsinho Piquet ise, yarışı ancak 11. sırada tamamlayabildi. "Melbourne'ün ardından bu yarışı kazasız belasız tamamlayabildiğim için mutluyum" diyen Brezilyalı pilot, "Bugün çok şey öğrendim. Rakiplerimiz güçlü ve zeki. Mükemmel yarışlar ortaya koymazsanız galibiyet de gelmez. Bahreyn'de daha iyi bir neticeyle karşılaşmayı umuyorum" ifadelerini kullandı.

TurkiyeF1.Com