Alonso'ya göre Renault toparlanacak

Fernando Alonso, hayal kırıcı ve başarısız bir şekilde geçen 2007 sezonunun ardından Renault'nun yeniden zirvedeki yerini alacağına inandığını söyledi. Kendinden emin konuşan İspanyol pilot, Avustralya'da sezonun başlamasından önce yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bilindiği gibi takım 2007'de oldukça kötü bir sezon yaşadı ve bu gerilemeyi hemen bu kış aşmak pek mümkün gözükmüyor. Bunun yanında diğer takımlar da boş durmuyor ve hayli mesafe kat ettiler. Bütün bunlar göz önüne alındığında yüksek bir seviyeye çıkmak bizim için kolay olmayacak. Daha önceki yıllarda takımın gösterdiği başarılar esasında gerçek potansiyelimizin ne olduğunu da bize anlatıyor. Tek yapmamız gereken, çok yoğun şekilde çalışmak."

Bütün bu iyimser açıklamalarına rağmen Alonso, ilk yarışın büyüsüne kapılmış bir görünüm de sergilemiyor. "İlk yarış çok zor geçecek" diyen Alosno, "Ben ileriye bakıyorum. Fakat Avustralya'daki bu ilk raundda bir podyum ya da zafer elde etmek zor gibi. Yine de bu sporda neler olacağını kimse bilemez; Formula 1 sürprizlerle doludur" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.Com