‘Altın’ bulacak cihaz

Bu buluş çok konuşulacak

‘Altın’ bulacak cihaz

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde görevli yüksek fizik mühendisi Mustafa Koz’un dalga mekaniğiyle çalışan ve “Arar bulur” adını verdiği cihaz altın, mayın, uyuşturucu ve deprem fay hatlarının frekanslarını tespit ederek, bunlara ait kaynakların bulunmasını kolaylaştırıyor.

Koz’un sert plastik maddeden yaptığı ve 3 ayrı bölümden oluşan alet, bölümlerinden birine aranacak materyalden parça konulduğunda, sadece o materyale ait frekansları tarıyor.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
ÖNCELİKLE BU MUCİDİMİZİ TEBRİK EDİYORUM .ANCAK GÖRECEKSİNİZ DİĞER MUCİTLERİMİZDE OLDUĞU GİBİ BU ARKADAŞIMIZIDA YA DELİDİR DİYE TIMARRHANEYE TIKMAYA ÇALIŞACAKLAR YADA AMERİKALILAR ELİNİ ÇABUK TUTUP BU ARKADAŞIMIZI BEYİN GÖÇÜ KERVANINA KATACAKLAR.NEREDENMİ BİLİYORUM KENDİM BİR KONUDA YAPMIŞ OLDUĞUM ÇALIŞMADAN BİLİYORUM KORKUYORUM ÜLKEMDE BENİ DELİ DİYE DELİ DAMANIMA TIKMALARINDAN KORKUYORUM NE OLDUĞUNU MERAK EDEN ARKADAŞLAR VAR İSE LÜTFEN remzi58@mynet.com ADRESİME MAİL ATSINLAR DERTLEŞELİM.HEPİNİZE SAYGI VE SELAMLAR REMZİ YILMAZ . İZMİR
saçma bişey. altın koy altını bulsun hadi göreyim. altılı bulamaz çunku altında sinyal veren iletkenlik yoktur. hiçbir cihaz işlenmemiş altını bulamaz. ama işlenmiş içinde bakır olan altını bulabilir. oda bakırı bulacağı için çok arayış gerektirir. yani 1 ton bakır bulursun altın denk gelmez:))
Fay hattını bulmak için herhalde fay koyuyorlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler