Altıncı yüz nakli başladı

Antalya'da 6'ncı yüz nakli Muhittin Turan'a yapılmaya başladı.

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 31 yaşındaki simitçi Muhittin Turan'ın ailesi tarafından bağışlanan organları 8 saat süren operasyonun ardından alındı. Son olarak Turan'ın yüzünü alan Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, saat 07.15 sıralarında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geçti.

Operasyonun başarılı geçtiğini belirten Prof. Dr. Ömer Özkan "Her şey gayet yolunda" diyerek Muhittin Turan'ın yüzüyle birlikte ameliyathaneye çıktı. Organ alımının başladığı saatlerde ameliyat masasına yatan Türkiye'nin en yaşlı yüz nakilli hastası 54 yaşındaki Salih Üslüm için sabah erken saatlere kadar hazırlıklar yapıldı.

Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 07.30'da başlamış oldu.

BEBEK BEKLEYEN ÖZLENEN HOCA AMELİYATA GİRDİ

Yüz naklini yapan ekibin başında bulunan Prof .Dr. Ömer Özkan'ın 9 aylık hamile eşi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan da ameliyata girdi.

18 Temmuz'da Recep Sert'e yapılan yüz nakli operasyonuna da katılan Doç. Dr. Özlenen Özkan'ın yaklaşık 10 gün sonra bir kız bebeği dünyaya getirmesi bekleniyor.

FARE AVLARKEN YÜZÜNDEN YARALANMIŞ

Muhittin Turan'ın yüzünün nakledileceği Edirne'de çiftçilik yapan Salih Üslüm, 2008 yılında samanlığına giren bir fareyi yakalamak için av tüfeğini ateş edince yaralandı. Üslüm saçmaların sekerek isabet etiği yüzü tanınmayacak hale geldi.

KALBİ NAKLEDİLDİ

Organları bağışlanan Muhittin Turan'ın gece yarısı alınan kalbi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirildi. Kalbin alınışı sırasında hastaneye çağırılan 4 adayın arasından en uygunu olan Ahmet Arı'ya nakledildi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
GÜZEL İŞ ÇIKARMAYA BAŞLADI DOKTORLARIMIZ. GERÇEKTEN TEBRİK EDERİM . İNSANLARI TEKRAR YAŞAMA SEVİNCİNE BOĞUYORLAR.
haberin başlığında "Antalya'da 6'ncı yüz nakli Muhittin Turan'a yapılmaya başladı." diyor içerikte de "Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 31 yaşındaki simitçi Muhittin Turan'ın ailesi tarafından bağışlanan organları 8 saat süren operasyonun ardından alındı.Son olarak Turan'ın yüzünü alan Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, saat 07.15 sıralarında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geçti. " diyor.Anlamadık ama neyse sonuç olarak doktorlarımızı yürekten kutlar, hastalarımıza da acil şifalar dileriz...
Bakıcıya köle muamelesi yapana ömür boyu hapis
ölen kişiye Allah rahmet eylesin ailesinin ne büyük yürekleri varmış Allah onlardan da bin kere razı olsun kaç cana can katacaklar kim bilir... Türk doktorlarına da helal olsun başarıları daim olsun...
Bu terste bir işlik var.
Diğer Haberler