Altıntaş’ta okuma yazma seferberliği

Kütahya’nın Altıntaş İlçesinde Kaymakamlık ve Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçe merkezi ve köylerde okuma yazma bilmeyenler için ‘Okuma Yazma Kursları’ açılacak.Kütahya’nın en verimli ovasına sahip olan Altıntaş’ta okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması için Altıntaş Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü okuma ve yazma seferberliği başlattı.Altıntaş Kaymakamı Musa Kazım Çelik, ’’Cumhurbaşkanımızın başlattığı okuma yazma seferberliğine tüm halkımızı davet ediyoruz.

Altıntaş’ta okuma yazma seferberliği

Kütahya’nın Altıntaş İlçesinde Kaymakamlık ve Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçe merkezi ve köylerde okuma yazma bilmeyenler için ‘Okuma Yazma Kursları’ açılacak.
Kütahya’nın en verimli ovasına sahip olan Altıntaş’ta okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması için Altıntaş Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü okuma ve yazma seferberliği başlattı.
Altıntaş Kaymakamı Musa Kazım Çelik, ’’Cumhurbaşkanımızın başlattığı okuma yazma seferberliğine tüm halkımızı davet ediyoruz. Okuma Yazma Kursları’’ açacağız. Böylelikle hedefimiz ilçemizdeki okuma yazma bilmeyen herkesin okuma yazma öğrenmesi ve bu sayede ilçemizdeki okuma yazma oranının yükseltilmesi olacaktır. Bu vesileyle gerek köylerimizde, gerek ise ilçe merkezimizde okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne, muhtarlıklara ve ilkokul müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. 5 Martta başlayacak olan kurslarımız için vatandaşlarımızı Halk Eğitim Merkezimize, muhtarlıklara ve okul müdürlüklerine giderek bu kursa yazılmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.(YD-EFE)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler