HABER

Amanoslar'da PKK'ya büyük darbe!

Hatay İl Jandarma Alay Komutanlığı, Amanos Dağları'nda terör örgütü PKK işbirliğiyle ekilen uyuşturucu tarlalarına operasyon düzenledi.

Amanoslar'da PKK'ya büyük darbe!

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Amanos Dağları'nda uyuşturucu üretimine darbe vurmak için özel eğitimli 13 ayrı timden oluşan 150 askerle birlikte 19 Eylül akşamı büyük bir operasyona başladı.

PKK'lılarla 1994'den beri Amanoslar'ın sık ormanlıklarla kaplı sarp bölgelerinde hint keneviri ekilip, bunu esrara dönüştürerek piyasaya sürüldüğü bilgisinin bulunmasına rağmen bir türlü saptanamayan alanları bulmak için harekete geçen jandarma her taşın altını kontrol etti. Terör tehdidine karşın sarp kayalıklardan tırmanan askerler, omuz omuza ormanlık alanı taradı. Karatepe Mevkii'ne gece yarısı ulaşan jandarma timleri, kalaşnikofla nöbet tutan K.D.'yi kıskıvrak yakalarken kaçmaya çalışan Y.V., M.D., O.Y. ve A.G. de ormanlık alanda yakalandı.

Bölgede çuvallar içinde piyasaya sürülmeye hazırlanan 1 ton 250 kilo esrar ile 350 bin kök hint keneviri bulundu. K.D.'nin nöbet tuttuğu kalaşnikofun yanı sıra, 1 av tüfeği, 150 mermi ve yaşam malzemeleri de ele geçirildi. Askerler hint kenevirlerini söküp, yakarak imha etti.

SIRTLARINDA TAŞIDILAR

1994'den beri varlığı bilinen ama bölgenin sık ağaçlarla kaplı ve sarp olması nedeniyle bir türlü bulunamayan uyuşturucu tarlalarını yok eden jandarma, ele geçirilen 1 ton 250 kilo esrarı da sırtlarında yaklaşık 12 saat taşıdı. Amanoslar'dan indirilen esrar araçlara yüklenerek İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. PKK ile bağlantılı olduğu bildirilen 5 zanlı da sorguya alındı.

2 MİLYON KÖK HİNT KENEVİRİ

İl Jandarma Komutanlığı'nın 7 Temmuz'da yine Amanos Dağları'na düzenlediği operasyonda, ağaçlar kesilerek yerine ekilen toplam 2 milyon 163 bin kök hint keneviri bitkisi ele geçirilmişti.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön