Amazon’dan oyun konsolu geliyor olabilir

Eğer söylentiler doğruysa Android işletim sistemine sahip bir konsol bu senenin sonunda kapımızı çalabilir.

Amazon’dan oyun konsolu geliyor olabilir

Konsol piyasasında Xbox, Playstation ve Wii markalarının dışında bazı farklı oluşumlar da son zamanda yer edinmeye başladı. Yeni nesil konsollardan ayrı bir kulvarda bulunan ve doğal olarak çok büyük bir rekabet ortamında olmayan Ouya’da bunlardan biri. Android oyunlarını televizyonda oynama şansı bulduğumuz Ouya ile birlikte değişik bir alana yayılan konsol piyasasına şimdi de Amazon’dan bir rakip geliyor gibi görünüyor.
Dedikodulara göre Amazon, bu yılın sonunda konsol dünyasına ilginç bir sürprizle giriş yapabilir. Android’de bulunan mevcut oyunları oynatacağı söylenen bu konsol, aynı zamanda Amazon’un özel gamepad’i ile birlikte satılacak. İsimsiz bir kaynaktan alınan bilgiye göre söz konsol daha çok casual oyunculara yönelik olacak. Amazon’un oyun konsolu gibi daha birçok hayata geçmemiş gizli planları olduğu söyleniyor. Dolayısıyla ileride bu ve bunun gibi birden fazla projeyi görmemiz de olası.
Bu yılın başlarında piyasaya sürülen Ouya, 99$ fiyat etiketine sahip olarak raflardaki yerini almıştı. Her ne kadar yaratıcı bir çalışma olarak görülse de üretimde baş gösteren sorunlar ve oyun kıtlığı sebebiyle yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Bu nedenle eğer Amazon gerçekten kendi konsolunu piyasaya sürer ve başarılı olursa çok iyi işler yapabileceğini söylemek mümkün. İddiaların doğru olup olmadığını ancak önümüzdeki aylarda öğrenebileceğiz.

Battlefield 4 Sabır Taşını Çatlattı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler