HABER

"Amca bırak bunları bana para ver"

İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş'ın babası ile dilenirken görüp “Okuman için neye ihtiyaçınız varsa karşılayalım” dediği kız çocuğu “Ya amca bırak bunları, bana para ver” diye karşılık verdi.

"Amca bırak bunları bana para ver"
Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, bugün İstanbul İl Özel İdaresi'nin, eski eserleri gün yüzüne çıkarmak amacıyla başlattığı restorasyon çalışmaları programında yer alan Laleli'deki Sultan 3. Mustafa ve 3. Selim Türbesi'nin açılış törenine katıldı. Törenden çıkan Mustafa Altınbaş, makam otomobiline bineceği sırada anne babası ile dilenen 14 yaşlarındaki kızı gördü.
Mustafa Altıntaş, baba ile kızın yanlarına gitti ve neden dilendiklerini sordu. İstanbul Valiliği'nin herhangi birşeye ihtiyaçları varsa karşılayabileceğini belirten Mustafa Altıntaş, kız çocuğuna okuyup okumadığını sordu. Okumadığı cevabını alınca da nedenini sordu. Ancak kız çocuğu cevap vermedi. Bunun üzerine Mustafa Altıntaş, yakındakilere “Bizim ekiplerden biri bunları alsın” diye talimat verdi. Bunun üzerine kız çocuğu babasının kolundan çekiştirerek Vali Yardımcısı'nın yanından uzaklaştı. Bu sırada da Vali Yardımcısı'na “Ya bırak amca bunları bana para ver” dedi.
KORUMA ALTINA ALACAĞIZ
İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, basın mensuplarının dilendirilmek için öldürülesiye dövülen 5 yaşındaki B.K. hakkındaki sorularını da cevaplandırdı. Altıntaş, konuyla ilgili soruşturmanın Cumhuriyet savcılığınca sürdürüldüğünü belirterek “Hastanede yatan B.K. ile ilgili gerekli açıklamayı hastane yetkilileri yaptı. Hem B.K. hem de kardeşleri için gerekli koruma tedbirleri alındı. En kısa zamanda çocukları koruma altına alacağız” dedi.
Vali Yardımcısı Altıntaş, çocukların sokaktan kurtulması için vatandaşlara da görevler düştüğünü ifade ederek, “Vatandaşlar sokakta mendil vb. gibi şeyler satan çocuklardan alışveriş yapmasınlar, onlara para vermesinler. Böyle yaparak çocuklara sokağı daha cazip hale getiriyorlar” dedi.


Geri Dön