HABER

Amcaoğullarının tüfekle oyunu kanlı bitti

DENİZLİ (İHA) - Denizli'nin Tavas İlçesi'ne bağlı Çağırgan Beldesi'nde 13 yaşındaki bir çocuk tüfekle oynarken, yanlışlıkla 9 yaşındaki amcasının oğlunu vurarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 19.00 saatlerinde meydana gelen olayda, çok samimi oldukları ve birbirlerinden hiç ayrılmadıkları öğrenilen Çağırgan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki M.O. ile Çağırgan İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi olan amcasının oğlu M.O., internet kafede "Counter Strike" bilgisayar oyununu oynadıktan sonra eve döndü.

Bilgisayardaki oyunu oynamaya başlayan 13 yaşındaki M.O.'nun elindeki tüfeğin ateş alması sonucu 9 yaşındaki amcasının oğlu M.O.'ya saçmaların isabet etmesiyle küçük çocuk olay yerinde hayatını kaybetti. Olayın ardından 13 yaşındaki M.O. ile ruhsatsız av tüfeği bulundurmak ve tedbirsizlikten dolayı babası M.O., jandarma tarafından gözaltına alındı.

13 yaşındaki M.O.'nun annesi E.O., evde otururken bir anda silah sesi geldiğini belirterek, "Ne olduğunu anlayamadık. Odaya girdiğimizde çocuğu kanlar içinde gördük. Baktığımızda ölmüştü" dedi.

Ölen M.O.'nun babası N.O. ve annesi F.O. ise, iki amca oğlunun çok samimi olduğunu ve birbirlerinden hiç ayrılmadıklarını belirterek, "Çok üzgünüz. Evladımızı kaybettik. İkisi hiç ayrılmazlardı. Allah kimseye evlat acısı vermesin" diye konuştu.

Hayatını kaybeden 9 yaşındaki M.O. bugün Çağırgan Beldesi'nde toprağa verilirken, vatandaşlar gün boyunca taziye için Oytun Ailesi'nin evine akın etti.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön