HABER

Amerika yolcusu Türk'ün çantasında 34 mermi

İngiltere aktarmalı ABD'ye gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen bir son kontrolden geçerken çantasında bulunan 34 adet mermi nedeniyle gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen şahsın ilk ifadesinde, mermileri unutkan olan eşinin çantada bıraktığını söylediği öğrenildi.

British Airways'in (İngiliz Havayolları) BA 675 sefer sayılı uçağıyla saat 09.05'te Londra'ya gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen Şevket Döne(62) isimli yolcunun bavulunda bir kutu mermi bulundu. Uçağa binmeden önce yapılan son aramada kutu içerisindeki 6.35 mm çapında 34 adet mermiyi fark eden güvenlik görevlileri durumu polise bildirdi. Polis tarafından gözaltına alınan Şevket Döne'nin, çocuklarını görmek için ABD'ye gitmeyi planladığı öğrenildi. Döne'nin, unutkan eşinin kurbanı olduğunu

belirterek, bavulu eşinin hazırladığını ve mermileri de eşinin bavulda unuttuğunu söylediği ifade edildi. Döne'nin, ilk aramadan geçmesi ve uçağa binmeden önceki son aramada mermilerinin bulunması üzerine de Döne'nin mermilerle geçtiği ilk arama noktasında inceleme başlatıldı. Şevket Döne, Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alındıktan sonra Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. British Airways uçağı da, iki saatlik bir gecikmenin ardından Londra'ya uçtu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön