Amerikalı aile ihtiyacı olanlar için kapılarının önüne ücretsiz bir kiler kurdu

Dünyanın her yerinde insanlar diğer insanları mutlu etmenin yollarını buluyorlar. Amerikalı Gall ailesi de başka bir ailede gördükleri kitap değişim kutularından esinlenerek kapılarının önüne ihtiyacı olanlar için küçük bir kiler kurdu.

Koronavirüs karantinası sebebiyle alışverişe gitmek veya arkadaşlarımızla sosyalleşmek gibi küçük zevklerimizi gerçekleştiremiyor olsak da dünyanın her yerinde insanlar diğer insanları mutlu etmenin yollarını buluyorlar. Kitaplarını, yiyeceklerini ve diğer sahip oldukları şeyleri birbirleriyle paylaşıyorlar. Gall ailesi de başka bir ailede gördükleri kitap değişim kutularından esinlenerek kapılarının önüne ihtiyacı olanlar için küçük bir kiler kurdu.

Aile üyelerinden Terry Uribe Gall şunları söyledi:

Ailem ön bahçelerinde ücretsiz kiler açmaya karar verdi. Fikir, başka insanların ön bahçelerindeki kitap değişim kutularından geldi. Harika bir fikir olduğunu düşündüm, ancak uzun süreceğini düşünmedim. Birisinin gelip her şeyi alacağını veya tahrip edeceğini düşündüm. (Cadılar Bayramı ve Noel süsleri defalarca tahrip edildi) İnsanlar sadece ihtiyaçları olanı almakla kalmadı, başkaları yiyecek ve para bağışında bile bulundu. Babam parayı çadır ve masa almakta kullandı. Bütün ürünler ihtiyacı olanlar için hala ücretsiz. 7/24 açık, ihtiyacınız olanı alabilir ya da bağış yapabilirsiniz.

Ailesi çok fazla bağış aldıkları için bazı kuralları değiştirmek zorunda kaldılar. Taze ürünler, et ve süt ürünleri fazla bağışlandığı için daha fazla bağışlanmasını istemediler. "Sadece yiyecek, içecek, bebek bezi, ıslak mendil, hayvan yemi ve hijyen ürünleri gibi gerekli ürünleri alıyoruz. Komşularımıza cömertlikleri ve bağışları için teşekkür ederiz." diye ekledi Terry.

İnsanlığa olan inancımız biraz daha arttı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
kusura bakmayın bu işleyiş türkiyede olsa yagmalarlar
insanlık gereği yapmışlar bravooo.
vaybe anlayisa insanliga bak. bizde adam alisveris sitesine boş iphone kutularini 40tl den satisa cikarmis
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler