askeri operasyon Haberleri

Husilerden Suudi Arabistan topraklarında askeri operasyon iddiası
Husilerden Suudi Arabistan topraklarında askeri operasyon iddiası
Yayın Tarihi: 29-09-2019 00:51
Geleceğin bilim insanları projelerini tanıttı
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda sergilenmesi için ortaokul öğrencilerinin yaptığı 20 proje tanıtıldı
Yayın Tarihi: 24-04-2019 18:37
Türkiye'nin hamlesi rahatsız etti! Peş peşe açıklamalar
Türkiye'nin Fırat'ın Doğusu'ndaki PKK/YPG'li teröristlere yönelik harekat hazırlığı ABD ve Avrupa'yı endişelendirdi. AB Temsilcisi Federica Mogherini, Türkiye tarafından Suriye'nin kuzeydoğusuna yapılacak olası askeri operasyonun "endişe kaynağı” olduğunu belirtti. ABD yönetimi yaptığı açıklamada AB ile benzer ifadeler kullandı. YPG'yi Suriye'deki Kürt oluşumlar olarak niteleyen ABD, Türkiye'nin açıklamalarından endişe duyulduğunu belirtti.
Yayın Tarihi: 16-12-2018 03:49
Gerilim zirvede! Askeri operasyon devam edecek
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Suriye'deki askeri operasyonlarına devam edeceğini söyledi. Öte yandan Rus basınında çıkan analizlerde Rusya'nın Suriye’ye S-300 verme kararıyla sadece İsrail’e değil ABD’ye de mesaj gönderdiği savunuldu.
Yayın Tarihi: 25-09-2018 21:55
Askeri operasyonlar için örümcek robot geliştirdiler
Kocaeli'de üniversite öğrencileri, zorlu arazi şartlarında gerçekleştirilen askeri operasyonlarda kullanılabilecek 6 bacaklı örümcek robot geliştirdi - Engebeli arazilerde yüksek ağırlıklı yük taşıyarak çok daha verimli hareket imkanı sağlayan robot, gerektiğinde özelleştirilmiş iki bacağını kol olarak kullanabiliyor - Prof. Dr. Zafer Bingül: - "Geliştirdiğimiz robotun kol olarak kullanılabilen bacaklarına silah sistemleri entegre edilerek savaş alanında çok rahat kullanılabilir. Bir makineli tüfek veya lazer silah sistemi yerleştirilebilir. Bunlar her türlü savaş koşullarında kullanılabilir"
Yayın Tarihi: 01-07-2018 11:03
İsrail ordusu duvar tamamlanmadan Gazze'ye operasyon istemiyor
İsrail ordusunun, Gazze sınırına inşa edilen duvar tamamlanmadan buraya askeri operasyon düzenlememe konusunda hükümeti ikna etmeye çalıştığı iddia edildi.
Yayın Tarihi: 28-06-2018 10:08
Irak ordusu Diyala'da DEAŞ'a karşı operasyon başlattı
Irak ordusu Diyala'da DEAŞ'a karşı operasyon başlattı
Yayın Tarihi: 06-06-2018 14:35
Savaş çanları çalıyor! 'Askeri operasyona hazırız!'
Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Azerbaycan'a yönelik suçlayıcı açıklamalarda bulunan Ermenistan yetkililerini uyararak, "Azerbaycan ordusu geniş kapsamlı askeri operasyonlara hazırdır." dedi.
Yayın Tarihi: 12-05-2018 19:31
Irak'taki DEAŞ karşıtı büyük operasyon sona erdi
Irak'taki DEAŞ karşıtı büyük operasyon sona erdi
Yayın Tarihi: 30-04-2018 22:03
May'den Esed rejimine operasyon değerlendirmesi
İngiltere Başbakanı May: - "Harekatı başlatmadan önce bunu tartışmak üzere parlamentoya gelseydim planlarımızı gizleyemez ve o gizliliği koruyamazdım"
Yayın Tarihi: 17-04-2018 19:02
AK Parti TBMM Grup toplantısı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: (4) - "(ABD, İngiltere ve Fransa’nın Esed rejimine operasyonu) Bir anda üçüncü dünya savaşı senaryolarının güncellenmesine yol açan bu gelişme, Türkiye'nin Suriye politikasının doğruluğunu ifade etmiştir" - "CHP'nin başındaki bu zat 'Parkayı ve postalı öğrenciliğimden beri giyiyorum' demişti. Nihayet 40 yılda doğru bir söz etti. Biz de ona diyoruz zaten, 'Siz, teröristlerin giydiği parkayı ve postalı giyersiniz. Biz, Mehmetçik'in parkasını ve postalını giyeriz. Aramızdaki fark bu" - "Terör örgütünün yandaşı partinin eski genel başkanını, bu partinin milletvekillerinden daha çok CHP milletvekilleri ziyaret etmiştir. Bu da manidardır. Allah için bu neyin aşkıdır? 6-8 Ekim olaylarının faillerine yönelik bu teveccühün sırrı nedir? Biz işte bunun için 'Anamuhalefet partisi, ana hıyanet partisi oldu.' diyoruz. Terörist sevicilikten başka hiçbir vasfı bulunmayan bir partiye ve onun sabık genel başkanına gösterilen bu hayranlıkla CHP'nin gideceği yer olsa olsa Kandil olur, başka bir yer olmaz"
Yayın Tarihi: 17-04-2018 14:00
İngiltere'de Suriye operasyonu protestosu
İngiltere'nin ABD ve Fransa ile Suriye rejimine yönelik gerçekleştirdiği hava harekatı, başkent Londra başta olmak üzere çeşitli kentlerde düzenlenen gösterilerle protesto edildi
Yayın Tarihi: 16-04-2018 22:17
Ağrı'daki terör operasyonu sürüyor
Doğubayazıt ilçesi kırsalında bir askerin şehit düştüğü, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede operasyon aralıksız devam ediyor - Bölgede yürütülen operasyona ilişkin görüntüler paylaşıldı
Yayın Tarihi: 13-03-2018 00:48
BAE'den Katar'a askeri operasyon iddialarına yanıt
Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Washington Büyükelçisi, "Katar'a askeri operasyon yapılacak" iddialarına "Katar'a yönelik askeri bir operasyon söz konusu değil" şeklinde yanıt verdi. Katar'ın siyasetini değiştirmemesi durumunda Doha'ya yönelik "yeni tedbirler uygulanacağını" aktaran Uteybe, "Katar'dan istenen taleplerin listesi yakında Washington'a sunulacak." ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 27-11-2017 11:15