gazilik unvanı Haberleri

Antep'ten Gaziantep'e "kurtuluş destanı"
Kurtuluş Savaşı döneminde kenti işgal eden düşmana karşı sergiledikleri kahramanlıkla Anadolu'daki direnişin fitilini ateşleyen Antepliler, kente "Gazi" unvanı verilişinin 98. yıl dönümü kutluyor - "Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum" diyerek 10 ay boyunca düşman birliklerine direnen, bu süreçte 6 bin 317 şehit veren "Gazi" 98 yıllık haklı gururunu bugün de sanayi, ihracat ve ticaretteki başarılarıyla taçlandırıyor
Yayın Tarihi: 08-02-2019 11:04
Konyalı uzman çavuşa gazilik beratı
Beyşehir ilçesinde yaşayan ve Mardin'deki terör operasyonunda yaralandıktan sonra malulen emekli edilen Jandarma Uzman Çavuş Hakan Akbulut'a gazilik beratı takdim edildi
Yayın Tarihi: 01-12-2018 17:02
"Bu ayıbı gidermek boynumuzun borcu"
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet: - "Yüzde 40 uzuv kaybı şartına takılıp gazilik hakkını alamayanların sorunları çözülmelidir"
Yayın Tarihi: 21-11-2018 11:41
Terörle mücadelede yaralananların "gazilik unvanı" talebi
TMSY Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Polat: - "Vatan için vurulduk, yaralandık. Çocuklarımıza gazi olduğumuzu ispatlamak istiyoruz, öldüğümüzde ay yıldızlı bayrakla defnedilmek istiyoruz. Bunlar bizim hakkımız"
Yayın Tarihi: 13-05-2018 12:03
Gaziantep'e gazilik unvanı verilişinin 97. yıl dönümü
Adalet Bakanı Gül: - "Biz gazi oluruz, şehit oluruz ama asla bu ülkeyi böldürtmeyiz, asla bu ülkeyi kimseye, terör oyunlarına, senaryolara peşkeş çektirtmeyiz" - "Bizim hiçkimsenin toprağında gözümüz yok ama bu toprakları bize şehitlerimiz emanet etti. Bir karış toprağını da vermeye kimse hadsizlik etmesin, bir karış toprağımızı da veremeyiz. Bunun karşılığında ister gazilik, ister şehitlik ne olursa olsun"
Yayın Tarihi: 08-02-2018 12:40
'Erdoğan'a gazilik unvanı' tepkisi
MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle ilgili kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak nitelendirilen "Değerlendiririz" yanıtının ardından partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk tepkiyi gösterdi. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu söyleyen MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" dedi.
Yayın Tarihi: 26-01-2018 10:19