Netanyahu Haberleri

Netanyahu hakim karşısına çıkacak
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkındaki 3 ayrı dosya nedeniyle açılan yolsuzluk davası, yarın görülmeye başlanacak.
Yayın Tarihi: 23-05-2020 16:51
Netanyahu'dan Hamaney'e sert tepki
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in paylaştığı "nihai çözüm" başlıklı karikatüre tepki göstererek, "İsrail devletini yıkmakla tehdit eden her rejim benzer tehlikeyle karşılaşır." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 20-05-2020 20:16
Netanyahu'dan 'koronavirüs' çağrısı: El sıkışmayın!
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkede artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle halka "el sıkışmama" çağrısı yaptı.
Yayın Tarihi: 04-03-2020 19:18
İşte İsrail'deki seçimin kazananı!
İsrail'de son bir yıl içinde yapılan üçüncü erken genel seçimlerde Başbakan Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud'un başını çektiği sağ blok 60 milletvekili çıkararak koalisyon hükümetini kurmak için gerekli sayının bir gerisinde kaldı.
Yayın Tarihi: 02-03-2020 23:57
Yargılanacağı tarih belli oldu
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkındaki 3 ayrı yolsuzluk davasının 17 Mart’ta işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Kudüs Bölge Mahkemesi’nde görülmeye başlanacağı açıklandı.
Yayın Tarihi: 18-02-2020 22:23
Netanyahu: Haritayı düzenlemeye başladık
Görev süresi sona eren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" diye adlandırdığı sözde barış planı gereği, Batı Şeria'dan bazı parçaları kendi topraklarına katmak üzere harita çalışmalarına başladıklarını bildirdi. Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne ise Filistin haritasının dünyaca bilinip kabul edildiği bildirdi.
Yayın Tarihi: 09-02-2020 05:37
Trump'ın sözde barış planına ilginç tepki!
ABD Başkanı Donald Trump, merakla beklenen 'Orta Doğu Barış Planı'nı dün yanında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte dünyaya ilan etti. Başta Filistinliler olmak üzere Trump'ın planına dünyadan tepki yağdı.
Yayın Tarihi: 29-01-2020 15:16
ANALİZ - Barış değil Filistin'i tasfiye planı
Trump'ın açıkladığı sözde barış planı, ABD yönetiminde bulunan Yahudi siyasetçi ve bürokratların İsrail’in talepleri doğrultusunda hazırlamış oldukları bir dayatmadan ibaret - Filistin yönetimi doğal olarak, hiçbir talebinin karşılanmadığı, buna mukabil neredeyse tamamı İsrail’in istekleri doğrultusunda hazırlanan planı reddettiğini açıkladı. Bu karara Gazze’deki Filistinlileri temsilen Hamas’ın katılması da son derece önemli - Orta Doğu’nun yeniden dizaynına kadar gidebilecek bir sürecin başlangıcı olmasına ve Filistin halkı gibi 70 yıldır işgal altında yaşayan bir ulusun muhtemel kaderini belirleyecek kadar önemli olmasına rağmen, hiçbir Filistin temsilcisinin podyumda olmaması, bu sürecin zaten ölü doğduğunu gösteriyordu - İslam âleminin bir bütün olmadan bu sorunun Filistinliler lehine çözülmesini imkansız. Buna ilave olarak AB, Rusya ve Çin gibi küresel aktörlerin de ikna edilmesi ABD’nin taraflı pozisyonunu dengeleme konusunda elzem görünüyor
Yayın Tarihi: 29-01-2020 12:07
Filistinli uzmanlar: "Trump, sözde barış planını, hem Netanyahu hem kendini kurtarmak için açıklayacak"
Siyasi analist Vedi Ebu Nassar: - "Zamanlama, gerçekten soru işaretleri uyandırıyor. Trump, bu zamanlamayla Netanyahu'ya olduğu kadar, kendisine de yardım etmeyi amaçlıyor. ABD'deki sağa, İsrail'i koruyacak güce sahip olduğunu göstermeye çalışan Trump, bu şekilde kendisini kurtarmak istiyor" - Yazar Teysir Muhaysin: - "Duyurunun zamanlamasının, siyasi gündemlere hizmet etmek ve Netanyahu liderliğindeki sağ cenaha destek vermek gibi hedefleri var"
Yayın Tarihi: 27-01-2020 14:08
Putin ile Netanyahu Batı Kudüs'te bir araya geldi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ardından Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'le de görüştü
Yayın Tarihi: 23-01-2020 15:48
ANALİZ - İsrail’deki hükümet krizinde ultra-ortodoks Yahudilerin Rolü
İsrail'de hükümet kurma sürecinde yaşanan tıkanmanın nedenlerinden temel nedenlerinden biri, ultra-ortodoks Yahudilerin modern hayata eklemlenmesinde karşılaşılan problemlerin İsrail iç siyasetine etkisi - Uzun yıllardır koalisyonlara dahil olan ultra-ortodoks partiler, dış politika gibi konularda inisiyatif almazken, kendi yaşayış biçimlerini muhafaza edecek alanlarda etkin oluyorlar - İsrail’de mart ayında yapılacak yeni seçimde de seküler ve ultra-ortodoks kutupların arasındaki ihtilafların çözülebilmesi kolay görünmüyor. Tatbik edilmek istenen iki farklı yaşam tarzı pratiklerinin doğurduğu ikilem, köklü bir gerilim olarak ortaya çıkıyor - İsrail'de modern dünyayı reddeden yaşam tarzlarıyla adeta paralel bir toplum gibi yaşayan Harediler, seçim sisteminin zorunlu kıldığı koalisyonlardan faydalanarak yıllardır yer aldıkları hükümetlerin kendilerine sunduğu fırsatlardan yararlanmayı bildiler
Yayın Tarihi: 20-01-2020 13:54
Gerilime o ülke de katıldı: Bize saldıran...
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İsrail’in ABD'nin yanında olduğunu söyledi ve “Her kim bize saldırmayı denerse çok sert karşılık görür” dedi.
Yayın Tarihi: 08-01-2020 13:27
Putin, Conte ve Netanyahu ile görüştü
Putin, Conte ve Netanyahu ile görüştü
Yayın Tarihi: 26-12-2019 20:18
Netanyahu: Bu bir darbe girişimi
Rüşvet ve yolsuzluktan hakkında dava açılacak olan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu "Bu, bir darbe girişimidir" dedi.
Yayın Tarihi: 22-05-2020 14:00
İlk açıklama geldi: Darbe girişimi!
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Başsavcı Avichai Mandelblit’in aleyhindeki 3 ayrı dosya (rüşvet, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma) nedeniyle dava açılmasına kararı vermesini darbe girişimi olarak niteledi.
Yayın Tarihi: 21-11-2019 23:21
Netanyahu: "Gazze'deki gruplarla savaşın zirvesindeyiz"
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu: - "Teröristlerin liderleri biliyor ki onları hedef alabiliriz ve gerçekten her kim ki bize saldırırsa onu hedef alırız" - "Gazze'deki gruplarla savaşın zirvesindeyiz. Bu savaşta İsrail'in caydırıcı gücünü artıracak büyük bir başarı elde edilmiştir"
Yayın Tarihi: 13-11-2019 21:06
Netanyahu'dan İslami Cihad'a "uyarı"
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu: - "İslami Cihad'ın tek seçeneği var: Ya saldırılarına son verecek ya da daha fazla darbe alacak"
Yayın Tarihi: 13-11-2019 12:38
Trump'tan Netanyahu'nun Beyaz Saray kulisine rest
ABD'li yetkililerin, Donald Trump'tan, İsrail Başbakanı Netanyahu adına istedikleri "Filistin güvenlik güçlerine yardımları serbest bırakması" talebi, Trump tarafından reddedildi.
Yayın Tarihi: 07-11-2019 10:21
Trump'tan Netanyahu'nun Beyaz Saray kulisine rest
ABD'li yetkililerin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu adına Başkanı Donald Trump'tan, Netanyahu için önemli olduğunu ileri sürerek, Filistin güvenlik güçlerine yardımları serbest bırakmasını talep ettiği ortaya çıktı - Trump'ın, Netanyahu'nun Beyaz Saray'daki kulisine "Madem Netanyahu için çok önemli bu yardımlar o zaman Netanyahu ödesin" diyerek rest çektiği bildirildi
Yayın Tarihi: 07-11-2019 03:06