15.01.2019 17:16:56 | Son Güncelleme

Son dakika! Kenya'nın başkenti Nairobi'deki lüks otelde patlama

Son dakika haberine göre, Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan lüks bir otelde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından ise silah sesleri duyuldu. 1 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı saldırıyı Eş Şebab örgütü üstlendi.

Afrika ülkesi Kenya'nın başkenti Nairobi'de patlama ve silah sesleri duyuldu. Uluslararası haber ajanslarının 'son dakika' olarak geçtiği bilgiye göre, patlama ve silah sesleri lüks bir otelden geldi.

Reuters'a konuşan ve iki kez patlama olduğunu belirten bir otel çalışanı, saldırı altında olduklarını söyledi.

Ulusal medyada yer alan haberlere göre, başkentin Westland bölgesinde "DusitD2" adlı otelin yakınında meydana gelen patlamanın ardından çatışma çıktı.

Gelen ilk bilgilere göre saldırıda bir kişi öldü dört kişi yaralandı.

Polis ise soygun şüphesi üzerine bölgeyi kordon altına aldığını açıkladı. Bölgede çatışmanın sürdüğü gelen bilgiler arasında. Gelen görüntülerde bazı yaralıların bölgeden kaçmaya çalıştığı görülüyor.

SALDIRIYI EŞ ŞEBAB ÖRGÜTÜ ÜSTLENDİ

Eş-Şebab örgütü Kenya'daki saldırıyı üstlendi. Örgütün askeri opersayonlar sözcüsü Abdiasis Ebu Musab, "Nairobi'deki saldırının arkasında biz varız. Operasyonlarımız devam ediyor" açıklamasını yaptı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Eş-Şebab örgütü sık sık Kenya'da saldırılar gerçekleştiriyor. Örgüt 2013 yılında bir alışveriş merkezine yaptığı saldırıda 67 kişiyi öldürmüştü. 2015 yılında ise bir üniversiteye yapılan Eş-Şebab saldırısı nedeniyle 147 kişi ölmüştü.


Yorumları Gör