Anadolu Ajansı saldırı listesine ulaştı

AA kimyasal silah saldırısında görev alan Suriye Ordu birliklerinin detaylı listesinin yer aldığı bilgilere ulaştı.

Anadolu Ajansı saldırı listesine ulaştı

Anadolu Ajansının (AA) ulaştığı Suriye'deki kimyasal saldırıda görev alan Suriye ordu birliklerinin detaylı listesine göre, saldırı, Şam’ın 35 kilometre kuzeyindeki Kuteyfe’deki 155'inci Füze Tugayı ile Kasyun Dağı'ndaki 4'üncü Zırhlı Tümen'e bağlı birliklerden 15-20 civarında kimyasal başlık taşıyan füze-roketle yapıldı. Kuteyfe’de FROG-7/Luna ve/veya M600 füzeleri, Kasyun’da ise 15-70 km menzilli 220 mm'lik roketler kullanıldı.

İlgili istihbarat birimlerince hazırlanan ve Türk Hükümetine de ulaştırıldığı öğrenilen raporda yer alan bilgiler, saldırının, doğrudan rejim güçlerince 21 Ağustos Çarşamba saat 02.45'te yapıldığını ortaya koyuyor.

Doğu ve Batı Gota’daki Zamelka, Duma-Harasta arasındaki mıntıka ve ve farklı yelerşim birimlerinin hedef alındığı saldırıların, iki ayrı merkezden koordineli ve eşzamanlı yapıldığı belirtilen raporda, şu bilgilere yer veriliyor:

"-Şam’ın 35 kilometre kuzeyindeki Kuteyfe’deki 155'inci Füze Tugayı ile Kasyun Dağı'ndaki 4'üncü Zırhlı Tümen'e bağlı birliklerden 15-20 civarında kimyasal başlık taşıyan füze-roket ile yapıldı.

-Kuteyfe’den yapılan saldırıda FROG-7/Luna ve/veya M600 füzelerinin kullanıldığı değerlendirilmektedir.

-Kasyun’dan ise 15-70 kilometre menzilli 220 mm'lik roketlerin kullanıldığı değerlendirilmektedir. Kuteyfe saldırılan bölgeye 30 kilometre, Kasyun Dağı ise 10 kilometre mesafede bulunuyor.

-155'inci Füze Tugayı: 51,52,577,578,579 ve 1097'inci füze taburları ve bunu desteklemekle sorumlu Teknik Destek Taburu'ndan oluşuyor. 52 ve 577. füze tabuları El Kuteyfe’de Tugay ile aynı kışlada."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 104 yorum
esatın yerinde olsam o gazı bizim koyunlara atarım kimyasalı esat attı deyip duruyorsunuz yanındamıydınız atarken
SENDE O KOYUNLARA DAHİL MİSİN
BU YORUMU BÖYLE YAPABİLDİĞİNE GÖRE SENİNDE ESETTEN FARKIN YOK DEMEKTİR.O YAKINDA GEBERECEK YA SEN??
sen nerdesin sen söyle ben sana göndereyim..
Kendi halkını "katlettiren" Esad'ın yerinde olayı hayal edebilecek tek canlı türü olsa olsa kendi vatanına ihanet etme güdüsüyle hareket eden gezi beyinli öküzlerdir...
istihbarat denen birşey var. Ama bey in varmı bilmem. Komşun oğlunu kızını kesse demekki banane diyeceksin. Bu da aynı şey yazık değilmi o insanlara.
ŞURDA RAHAT DURAN ADAMLARI MİLİTAN GÖNDERİP ÜRKÜDÜN SONRADA BUNU NASIL DÜŞÜRÜRÜZ DİYE HESAP YAPIN.YEMEZ. GÜCÜNÜZ YETMEZ ADAM SEVİLİYOR NE SANERYOLAR ÜRETTİNİZ KOMUTANLARI KAÇTI BAŞBAKANI KAÇTI ŞU OLDU BU OLDU HEPSİ BOŞA ÇIKTI HALEN DİM DİK AYAKTA DAHA DÜN ÜLKEYİ TERK ETTİ İRANA KAÇTI DEDİNİZ BU GÜN ORDU BİRLİKLERİNİ OLASI BİR SALDIRIYA KARŞI HAZIRLIYOR BUNA NE DERSİNİZ.
Suriye'de taş üstünde taş kalmadı. Yüzbinlerce insan öldü, milyonlarcası ülkesini terketti ve acı çekiyor. Bu saatten sonra bu ülkenin başında kalsa ne olur, kalmasa ne olur? Utanmadan çıkmışsın bizim başbakanımıza bir çok yerde hakaret ederken, bu alçağa "seviliyor" diyorsun. İğrenç olduğunuzu biliyordum ama burada yorumlarınızı okurken anladım ki siz insanlıktan nasibini almamış hayvanlardan bile aşşağı bir seviyede insanlar arasında yaşayan birir canavarsınız.İş isyana gelince panzer karşısına dikilen sizler bugün çıkmış, ülke savaşa girse Tayyipçiler savunsun diyecek kadar rezilsiniz.
madem esadı bu kadar seviyorsun git haremine gir.
Yapılan yorumlara bak nerdeyse esad suçsuz hiçbir kusuru yok. Yazık bu yuzden mı ülkemizde 500bın surıyelı var arap ülkelerinde nerdeyse 2 mılyonu bulan suriyelı göçmen var. Sıcak yataklarını keyıflerı ıcın terk ettiler. Esad vatandaşına bomba yağdıran çoluk çocuk demeden zulüm eden diktatördür vede ALLAHIN izniyle sonu yakındır.
onlar suriye için vatan hainleridir o yüzden bizde barındırılıyorlar nasıl bizde pkk varsa onlar içinde onlarda odur bunu anlamazsınız çünkü sizin bizden diyen tarafınız var esadın düşmanı dostumdur pozisyonu kendinize müslümansınız
buradan esed yanlısı yorum yapanlara ve ailelerine atacaksın gazı bakalım nasıl ciyaklayacaklar.
O bahsettiğin arap mülteciler Suriyedeki israilin köpekliğini yapan terörist grupların çıkardığı kaosdan dolayı bıraktılar yataklarını! Beşar Esad ülkesini savunan halkının huzur ve refahı için mücadele eden bir liderdir! Senin başbakanın başta olmak üzere ülkesini karıştırmaya çalışan tüm köpeklere karşı..ALLAH Başkan Esad'ın yanında olsun!! Ve Suriyedeki çoğunluk halka bak bakalım! Laik ve özgür bir ortamda ne kadar huzurlular...
Sen nerden biliyorsun Esad suçlu olduğunu medyadan öğrendiklerin medya kimin ... Youtube videolara baktın mı Suriye halkı ne diyor. Birtek sen biliyorsun. El kaide Suriye' ye niye geldi. El kaide kime çalışıyor.
Yıllardır Doğu Türkistan'da kandaşlarımız ve Müslüman kardeşlerimiz sırf Müslüman ve Türk oldukları için zulüme uğradı ve uğruyor, onlar için parmaklarınızı bille kıpırdatmadınız, ama suriyeli devletine ayaklanmışlar için yapmadığınız kalmadı. Hak'mıdır bu.. Yalan ise dibine kadar batmışsınız. Allah'ın izniyle yalanlarınıza boğulacaksınız.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler