"Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na adayım"

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği Arasta Operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra savcılık tarafından serbest bırakılan Ahmet Özal, "Bu olay benim siyasete girme kararımı hızlandırdı. Siyasete giriyorum. Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na adayım" diye konuştu.

İstanbul'da gözaltına alındıktan sonra bu sabah Edirne Adliyesi'ne getirilen 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Özal ile birlikte belediyede çalışan 6 kişi daha serbest bırakılırken, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin de aralarında bulunduğu diğer 9 sanık ise tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Yaklaşık 2 saat cumhuriyet savcısına ifade verdikten sonra serbest bırakılan Ahmet Özal, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, "Şu anda söyleyeceğim, sadece Türkiye'de her şey iftiralarla yürümüyor, Türk adaletine güvenin. Esasında bu işin arkasında çok enterasan olaylar var. Siyasi olaylar var. Benim siyasete girme hazırlığımda olmamın bazı insanları rahatsız ettiğini biliyorum. Hiçbir zaman kimse engel olamaz. Emniyet teşkilatına teşekkür ediyorum. Adelete güveniyorum. Hiç kimseden korkmuyorum. Kimse adeleti kandıramadı. Bu olay benim siyasete girme kararımı hızlandırdı. Siyasete giriyorum. Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na adayım. Herşeyi açıklayacağım. Benim bilgim olmayan şeyler soruldu, zaten bilgim olmadığı için de serbest bırakıldım. Ama bunun arkasında neler olduğunu sonra öğrendim" dedi.

Özal, daha sonra kendi kullandığı araçla Edirne'den ayrıldı. Operasyonla ilgili mahkemenin halen devam ettiği öğrenildi.

İHA