HABER

Angela Merkel’in uçağında güvenlik zafiyeti

BERLİN (CİHAN)- Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de kullandığı hükümet uçaklarından birisi kimliği henüz açıklanmayan bir şahız tarafından rehin alındı.

Köln Bonn havalimanının askeri bölümünde bulunan Airbus A319CJ uçağına bir kişinin hiçbir güvenlik noktasına ve kameralara takılmadan ulaştığı ifade ediliyor. Söz konusu şahsın uçağın içine girerek kendisini pilot mahalline kitlediği belirtiliyor.

Köln şehri savcısı Ulrich Bremer ‘şahsın güvenlik önlemlerine rağmen uçağın içine kadar nasıl girebildiğini araştırdıklarını' kaydetti. Bremer şahsın uçağı çalıştırmaya çalıştığını, ama park halinde olan uçakların elektrik sistemine bağlı olmadıkları için bunun mümkün olmadığını aktardı. İsmi açıklanmayan söz konusu kişinin 24 yaşlarında olduğu belirtildi.

Güvenlik güçleri tarafından yaklaşık iki saatlik bir mücadele sonrasında tutuklanan şahsın alkollü ve esrar kullandığı dile getirildi. Şahsın sorgulamasında ne yaptığını bilmediğini ifade ettiği de belirtildi. Şahsın uçağa merdivensiz girmesi ise güvenlik güçlerini ve savcılığı şaşkınlık içerisinde bıraktı. Savcılık olayı araştıracağını ve güvenlik zafiyeti gösteren kişiler hakkında resmi işlem yapılacağı duyurdu. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön