Anıtkabir'deki gençlere küfür olayında flaş gelişme! AK Partili yöneticiden açıklama

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı yöneticileri, Anıtkabir’de “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı atan gençlere küfür eden ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Mehmet Avcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kocaeli’de meydana gelen olayda Mehmet Avcı isimli bir şahıs, sosyal medyada paylaştığı videoda, 10 Kasım’da Anıtkabir’i ziyaret eden Recep Tayyip Erdoğan için slogan atan gençlere küfür etti. Yaşanan olayın ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şahıs sevk edildiği Kocaeli Adliyesi’nden adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasının ardından tekrar yayınladığı bir videoda insanları hedef alarak hakarette bulunan şahıs, tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.

SUÇ DUYURUSU

AK Parti Kocaeli teşkilatı, bugün Kocaeli Adliyesi önünde toplanarak Mehmet Avcı hakkında suç duyurusunda bulundu. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti ilçe başkanları, Ak Partili ilçe belediye başkanları, parti yönetici ve üyeleri Kocaeli Adliyesi önünde toplandı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti ilçe başkanları, Ak Partili ilçe belediye başkanları adliyeye girerek Mehmet Avcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

"ÇOK BÜYÜK BİR TEPKİ VE ÖFKE..."

Yapılan suç duyusunun ardından basın açıklaması yapan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, şahsın paylaştığı videoda Ak Parti’yi hedef aldığını belirterek, “Şüpheli Mehmet Avcı, bahse konu bu çirkin paylaşımında, Anayasal çerçevede örgütlenmiş, milyonlarca üyesi bulunan, yapılan demokratik ve şeffaf seçimlerle halkın büyük çoğunluğunun desteğini alarak iktidara AK Parti’ye, Partinin liderine ve mensuplarına karşı galiz ve katlanılması mümkün olmayan saldırıda bulunmuştur. Şüpheli söz konusu paylaşımını yaparken kin ve öfke dolu bir dil kullanmıştır. AK Partililerin şahıslarına, ailelerine, kızlarına ve çoluk çocuklarına dil uzatmış, uygunsuz ve yakışıksız benzetme ve yakıştırmalarda bulunmuştur. Şüphelinin paylaştığı bu sözler parti camiamızda çok büyük bir tepki ve öfke oluşturmuştur” dedi.

Sözlerini sürdüren Ellibeş, “Demokratik bir ülkede özgür düşünce ve serbest tartışma esastır. Ancak hakaret ve sövgüye mahal yoktur. Hele hele top yekun bir kitleyi hedef alan saldırılar çok tehlikelidir. Demokratik barış ortamını zedeler, toplumsal istikrarı yok eder. Bu nedenle Şüpheli Mehmet Avcı’nın sözleri, AK Parti camiasını ve Liderini hedef alsa da, bu sözler toplumu kin ve nefrete sürükleyen, bölücülük oluşturan sözlerdir. Bu nedenle bu sözleri tolere edilemez, hoş görülemez. Yine belirtmek gerekir ki hakaret acziyettir, fikir fukaralığıdır ve aynı zamanda suçtur. Bu nedenle şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada açılacak davaya şikâyetçi olarak katılmak amacıyla AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş olarak ben, başkan yardımcılarım, yönetim kurulu arkadaşlarım, ilçe başkanlarım ve yönetimleri olarak Sayın Başsavcılığa başvurumuzu yapmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından partililer, adliyeden ayrıldı.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Bunların geneli böyle zaten.. Yazdığın birşeye cevap veremedikleri vakit _ Trol, koyun, çomar_ demeye başlıyorlar. Sonrada "Babanızı Bilmezdinize" geliyorlar.. Bu Milletin Kadınlarını da ,Kendi nineleri gibi; gördüğü ilk Yunan Askerinin kucağına atlamaya meyilli bir orspu Adamlarınıda Kendi Dedeleri gibi öz zannediyorlar. Bu Millet Namusunuda Vatanınıda Savunurdu. savunuyorduda zaten.. Az Tarih okuyanlar bilir Kuvvayı Milliyeyi
@gamlibaykus11 senin de maaşlı aktrol olduğunu biliyoruz,her haberde mutlaka yorumların oluyor.Gerçek adını yazsana tanısın herkes seni..
bahsettiklerim dökülmüş yine ))) Bâri Gidinde ilk Mecliste ki fotolara bakında Sarıklıları görün.
çomar bu işi paralı yapıyorsun ama her akp li gibi cahilsin tarih bilmiyorsun..bu ülkeyi sarıklılar değil çarıklılar kurtardı..senin gibiler yada tarikatçı sarıklı soytarılar hep dülman tarafındaydı..şimdide aynı ülkeyi satanların soyanların vatan hainlerinin yanındasınuz yine..anıtkabirde slogan atan pislikleri oraya para verip gönderenler vatan haini pislikler..saray soytarısı çomar ama paranı hakkediyorsun..
@gamlibaykus11 şeref ve haysiyet yoksunu,olayı çarpıtma;işgal altındaki topraklarda ırz ve namusa saldırı işgal eden devletin ileriye dönük politikasıdır.!Bunu bilmiyorsan öğren ABD irandan çıkarken geride 1.000.000 civarında piç bıraktı.Sen anlamıyorsan anlatayım .EĞER ATATÜRK OLMASAYDI Belkide senin baban veya sen onlardan biri olabilirdin,ATANIN MANEVİ HUZURUNDA SİYASİ LİDER PROPAGANDASI YAPMAK DA NEYİN NESİ ?Sevri kabul edenlere isyan eden ATATÜRK milletin geleceğini kurtarmıştır. adını gamlı baykuş koymuşsun ama,gamda düşünce vardır, dediğin gibi,sen olsan olsan ak koyun olursun..
@gamlibaykus11 - Kılıçdaroğlu'na saldıranlara, yumruk atanlara ne oldu bilen var mı? Hiç bir şey olmadı. Çünkü onun adı Kemal Kılıçdaroğlu, recep tayyip erdoğan değil. Maden öyle vur abalıya.
@gamlibaykus11 herkesi tuğçe mi sandın kardeş esas ATAmı inkar eden kansızdır soyu sopu belli degildir ha sahi tuğçe hangi taraftaydı danışman olacakmış sanırım hiç bir zaman koyun demem koyunlara hakaret edemem
Anıtkabir' de slogan atmak da nerden çıktı..önce slogan atanlar hakkında suç duyurusunda bulunun..
Adamın hiçbir suçu yok bütün suç slogan atanlarda.
YAŞIM 74 BEN BU YAŞIMA GELDİM ANITKABİRDE BU UTANMAZLIK YAŞANMADI HERKES ORADA YALNIZ ATAYA SAYGILI OLARAK GELİP ZİYARET EDİP GİTMİŞTİR ATATÜRK SEVGİSİYLE BUNUN DIŞINDA BİRİNE NE SOLOGAN ATILAMAZ NEDE SEVGİ GÖSTERİNDE BULUNULAMAZ HERSEYDEN EVVEL BU ATATÜRKE SAYGISIZLIKTIR. BUNU YAPANLARDA SUÇLUDUR ESASEN.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler