Anıtkabir'e gelmek için 500 kilometre pedal çevirdiler

Mersin'den yola çıkan, aralarında görme engellilerin de bulunduğu bir grup bisikletçi, 10 Kasım dolayısıyla yaklaşık 500 kilometrelik yolu bisikletlerle tamamlayarak Anıtkabir'e ulaştı.

Anıtkabir'e gelmek için 500 kilometre pedal çevirdiler

Farklı meslek gruplarından bisiklet sporuyla ilgilenen, aralarında görme engellilerin de olduğu 13 bisikletçi, 10 Kasım dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etmek için 500 kilometre yol yaparak Mersin'den Ankara'ya geldi.

Ekipte yer alan Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun, Anıtkabir'e ulaşmak için 4 Kasım'da Mersin'den bisikletleriyle yola çıktıklarını, yaklaşık 500 kilometrelik yolu günde 100 kilometre pedal çevirerek 5 günde tamamladıklarını anlattı.

Uygun, her bisikletçinin hayalinde uzun mesafe yol yapmak olduğunu ifade ederek, bu hayali anlamlı kılmak için Anıtkabir'i ziyaret etmeye karar verdiklerini dile getirdi.

Etkinliğin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade eden Uygun, "Etkinliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. Her yıl ekibimizle Atamızın huzurunda yer almak istiyoruz." dedi.

  • "Görme engelliler eve kapanmasın"

Görme engelli Burak Türkoğlu da, engeline rağmen hiçbir zaman hayattan kopmadığını belirterek, "Tüm engelli arkadaşlara da evlerinde durmamalarını, korkmadan dışarı çıkmalarını ve bunu yaparken de kaygı duymamalarını tavsiye ediyorum." ifadesini kullandı.

Yolculuk sırasında zaman zaman zorlandıklarını ve yorgunluk yaşadıklarını anlatan Türkoğlu, Anıtkabir'e ulaşarak Ata'nın huzuruna çıkmanın her şeyi unutturduğunu ifade etti. Türkoğlu, "Herkesi 10 Kasım'da Anıtkabir'e bekliyorum. Engelli arkadaşlar da 'tandem' olarak adlandırılan çift kişilik bisikletlerle bu sporu yapabilirler." diye konuştu.

Türkoğlu'nun eşi Gül Türkoğlu da, yolculuğun yorucu ama keyifli geçtiğini ifade ederek, Anıtkabir'i ziyaret etmekten duyduğu heyecanı dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler