HABER

Ankara Adliyesi'nde patlama

ANKARA (İHA) - Sıhhiye'de bulunan Ankara Adliye Sarayı'nda, gece saat 01.45 sıralarında meydana gelen patlama, polisi alarma geçirdi.

Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Önce elektrik kontağında meydana gelen şase nedeniyle meydana geldiği sanılan patlama, daha sonra adliye sarayının camlarının da kırılması üzerine polisin ses bombası olma ihtimali üzerinde yoğunlaşmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Adliye Sarayı'nda meydana gelen patlamadan sonra olay yerine gelen ekipler, adliye sarayının tavanında bulunan lambalarının tamamının patlaması sonucu etrafa dağılan kalıntılarla ve cam kırıkları ile karşılaştı. Polis, önce elektrik aksamından kaynaklanan bir patlama üzerinde dururken, kapı girişlerindeki camların kırılması ve hasarın çokluğu nedeniyle olayın ses bombasından kaynaklanma ihtimali üzerine durdu.

Bombadan şüphelenen ekipler, hemen adliyenin girişini boşalttı. Olay yerine kısa süre sonra bomba uzmanları ve Olay Yeri İnceleme ekipleri geldi. Tavanda bulunan elektriklerin yanması ve hasarın çokluğu dikkat çekerken, olay yerine Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da geldi.
Adliyede inceleme yapan Ercüment Yılmaz, gazetecilerin soruları üzerine, patlamanın nedenini henüz bilmediklerini söyledi. Yılmaz, "Ne olduğunu bilmiyoruz.

Araştırmak ve incelemek gerekir. Konu netleştikten sonra gerekli bilgilendirme yapılır. Şu an itibarıyla önemli bir konu yok" yanıtını verdi.
Polis, Ankara Adliye Sarayı'nda meydana gelen patlama ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön