Ankara'da dezenfeksiyon kabini kuyruğu! Gören sıraya girdi

Ankara'da koronavirüse karşı dezenfeksiyon sağlaması amacıyla üretilen kabin vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kabinden geçmek isteyen vatandaşlar dezenfekte olabilmek için sıraya girerek dakikalarca bekledi. Bir kadının kabine kucağındaki köpeği ile birlikte girmesi de dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.

Ankara'da ısıtma ve soğutma sistemleri üzerine faaliyet gösteren firma, corona virüs salgını için dezenfeksiyon kabini üretti.

Firma, kişinin üzerindeki kıyafetler ve ayakkabıların yüksek basınçla ıslatmadan dezenfeksiyonunu sağlayan kabini, Mamak Hocalı Caddesi'nde tanıttı.

Firma sahibinin arkadaşının iş yeri önünde cadde üzerine konulan dezenfeksiyon kabinine çevredekiler yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, kabinden geçerek dezenfekte olabilmek için kuyruk oluşturdu. Sıraya girenler, virüsten korunmak için sosyal mesafe kuralına uygun bekledi.

Dezenfekte olabilmek için elinde köpeği ile bile kabine giren oldu. Firma ortaklarından Ahmet Kaya Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olduğunu öne sürdüğü sistemi şöyle anlattı:

"Kabinde hareket sensörü bulunuyor. 1 saatte 300 kişiyi dezenfekte etme özelliğine sahip. Çalışma prensibi olarak sensörlüdür, bir kişi içeriye girdiği anda yaklaşık 10 saniye buhar olarak basıyor. Dışarı çıktığımızda üzerimizdeki bakterileri dezenfekte etmiş oluyoruz."

Kullanabilmek için sıraya girdiler! Yer: Ankara

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Bu tip uygulamalar yanlış, veba salgını muamelesi yapılıyor ki orada riski oluşturan bit ve piredir. Bu bir grip virusu ve ondan böyle kurtulunamaz. Aşı gelişinceye kadar el temizliği, maske (kalabalık yerlerde) ve sosyal mesafe, gerisi komik oluyor. Eldiven takanlar kendini bile korumadığı gibi diğer insanlara bulaştırma riski taşıyor, hastanelerde bu tip hastalarla uğraşan sağlıkçılar hariç kullanılmamalı.
Evet şu eldiveni yasaklayın kardeşim. Satıcılardaki eldiven ancak en fazla onu korur. Benim için büyük risk. O eldiven ordaan oraya, ordan oraya, sonra sana-bana..çıplak el dezenfektan kullanır mecburen... Yanınızda özellikle püskürtmeli olduğu için SPREY olmalı. Küçük bir sprey şişeye dezenfektan ta da kolonya doldurun ve dışardayken ellerinize kullanın. SPREY daha az harcamayla en küçük yere bile nüfus eder. Sağlıkla kalın.
Montunda saçın da başında varsa bu şekilde sterilize olursun neresi yanlış.
insan kiyafet ine cevreden bulasan virusler insan fena degil. calismak zorunda olan insanlar is cikisi evine gitmeden once bu kabinleri kullanmasi uygun olabilir bence.
insanlara yanlış bilgi veren kara cahil. sende komiksin
@esengens 70 derece ölüyor bilginize. tebrikler böyle hizmet vereve.
çok beleş sever milletiz, 1 lira olsa kimse dönüp bakmaz, beleş mezar bulsa yatacak tipler var
bedava mezar bulsalar girecekler ya.ne pis bir toplum olduk böyle.Bu aç gözlülüğü de hep orta halli insanlar yapıyor ya.git elini yıka,temiz tut kendini,evinden çıkma buna gerek mi kalır ah be akılsız.Bu millet adam olmaz ya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler