Ankara'da sahte içki operasyonu!

Ankara'da alkollü içki kaçakçılığı ve sahteciliğiyle mücadele kapsamında 76 iş yerine yapılan operasyona 400 polis katılırken 560 şişeye el konuldu.

Ankara Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından sahte içkinin önüne geçilmesi, halk sağlığına tehdit, piyasada haksız rekabet ile haksız kazanca yol açması ve ülke güvenliği ile ekonomisine verdiği zararın önüne geçmek amacıyla il genelinde eş zamanlı 'Sahte İçki Operasyonu' düzenlendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde yürütülen operasyona Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik ve Asayiş Şube müdürlüklerinden toplam 100 ekip ve 400 personel katıldı.

19 KİŞİYE GÖZALTI

Ekipler, Çankaya ilçesinde eğlence mekanlarının yoğun olduğu Sakarya Caddesi ve civar sokaklarda bulunan 76 eğlence mekanında, Sosyal Güvenlik Kurumu, Tarım ve Orman Bakanlığı, Maliye ve Halk Sağlığı görevlilerinin eşliğinde denetimler yaptı. Denetimler neticesinde, geçerli kriterlere uymayan iş yerlerine toplam 240 bin lira para cezası kesildi. Aramalarda ele geçirilen 560 şişe dolusu sahte içkiye el konulurken, 19 şüpheli gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

POLİSE TEBRİK ALKIŞI

Öte yandan, polisin eğlence mekanlarındaki müşterilere denetlemelerin amacının halk sağlığına yönelik tehditlerin önüne geçilmesi için yapıldığının söylemesi üzerine, bazı iş yerlerinde polisler alkışlandı.

Kaynak:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Vergi artarsa kaçakçılık da artar. Devletin geliri düşer. Alkollü içeceklerdeki vergiyi düşürmedikçe sadece iş yerleri değil evlerde de kaçak içkiler yapılmaya devam edecek. Vergileri artırdıkça hiç alakası olmayan adamlara evde bira-rakı yapmayı öğrettiler.
Görevini yaptığı için polisimizi alkışlıyoruz. Polisimize can feda ama görevini yapanı alkışlayacak kadar garip bir milletiz
halkın sağıyla oynayan kasten adam öldürme cezası yesin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler