Ankara'da siyanürlü ölüm vakalarıyla ilgili toplantı

Siyanürlü ölümlerin artış göstermesi sonrasında Ankara teyakkuza geçti. İlgili kurumların gelecek hafta konuyla ilgili kritik bir toplantı yapması bekleniyor. Bakanlık'tan da konuyla ilgili olarak açıklama geldi.

Ankara'da siyanürlü ölüm vakalarıyla ilgili toplantı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, siyanür ölümleriyle ilgili, "Söz konusu olayları ve etkilerini araştırmak üzere Bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kuruldu" açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın birkaç haftadır gündemde yer alan intihar vakaları karşısında derin üzüntü duyduğu bildirildi. Bu vakaların kamuoyuyla paylaşım biçimlerinin, durumu daha hassas bir noktaya çektiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu olayları ve etkilerini araştırmak üzere Bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kuruldu. Araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla detaylı bir rapor hâlinde paylaşacağız. Yaşanan bu üzücü olaylara ilişkin görüntüler mağdur aileleri olduğu kadar toplumu da defaatle yaralamaktadır. Bu nedenle vakalara ait görüntülerin paylaşılmaması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz. Derin üzüntü duyduğumuz bu süreçte basın mensuplarımızın da kullanılan dil, video ve fotoğraflarla ilgili üst düzeyde hassasiyet göstereceklerine inanıyoruz."

ANKARA'DA TEYAKKUZA GEÇİLDİ

Son aylarda siyanürlü intihar vakalarının artış göstermesi sonrasında Başkent alarma geçti. Siyanür vakalarındaki bu artış ilgili kurumların bir araya gelerek önlem alınması yönündeki çalışmalara ağırlık verilmesi neden oldu.

4 BAKANLIK VE İKİ KURUM UZMANLARI BİR ARAYA GELECEK

Gelecek hafta Tarım, Ticaret, Sağlık ve Adalet Bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri Kurumu uzmanları ile bir araya gelerek toplantı düzenleyecek. Toplantı tarihi netleşmezken, ilk kez bu kapsamda geniş bir katılım olması öngörülüyor.

Toplantıda siyanürle intihar ve cinayet vakaları üzerinde derin çapta araştırmaların yapılacağı ifade ediliyor. Öte yandan, siyanür maddesinin nasıl temin edildiği, nasıl engellenebileceği gibi konular üzerinde durulması planlanıyor.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 118 yorum
siyanür vergisi mi yükselecek acaba?
siyanurle ilgili toplanacaginiza bu milletin çaresizliği için toplanin
çok yerinde bir yorum aynen önlem dedikleri şeyler vergi artırmak sigarada içkide olduğu gibi veya trafik cezaları .belki de siyanurle ölenler hain ilan edilmeli yada siyanür satanlar belki de siyanür temelli bir terör örgütü sayılmalı ve setö cüler içeri atılmalı
@ponky11 İŞSİZLİK MİLLETİN İLİĞİNE KADAR İŞLEMİŞ.SOSYAL YARDIMLARLA ZOR AYAKDA DURUYOR.HALKIN KANGREN OLMUŞ SORUNLARINDAN UZAK,KENDİNİ BİR DEV AYNASINDA GÖRÜP İNGİLTERE ALMANYA SANIYORLAR.NEMİŞ SGK ZARAR EDRMİŞ.ULAN HANGİ ÜLKEDE KAR EDİYORDA SEN KAR EDECEKSİN.4 DUVAR ARASINDA MİLYONLARCA FERYAT VAR,AYRICA BİRAN ÖNCE EYT ÇIKMALI MİLLET ÇARESİZ
Yılbaşında gelecek zamlarla bu iş artar.
Baktılar siyanür e talep var yükselirler vergisini
siyanürler öleni bile almaya maskeyle gidiyorlar....peki kaz dağlarındaki hayvanları ahı sizi tutmayacakmı...sözde müslüman özde gavurlar topluluğu
nolmuş hayvanlara. toplu ölümlermi var. kaz dağlarında eskisinden daha çok hayvan sen dert etme.Reis düşmanı sizi. işiniz gücünüz reis.
Kaz dağları derken kaz dağlarında arsaları villalları olanlardan mı bahsediyorsun?
@aydinnilpolat kerim çetinkaya. ya ayıp be kardeşim. millete çamur atmayın. saraylara yatlara katlara bi bak.
kaz Dağlarında ilk altın arama ruhsatını kim vermiş öğrende gel
@aydinnilpolat yok gavurlar ülkemde altın arıyorlar ya hani toprağı zehirleyip de ondan bahsediyor arkadaş
Laf çarpıtmada üzerinize yok maşallah. Kıral çıplak.
Niye daha önce hareketsiz mi bekliyorlardı???????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler