HABER

Ankara sele teslim oldu! Bu kez o ilçeyi vurdu

Ankara'da 7 Haziran'da meydana gelen ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketi sonrası Ankara'nın Çubuk ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı dereler taştı, ekin alanları zarar gördü. Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş hasar gören bölgede incelemelerde bulundu.

Ankara sele teslim oldu! Bu kez o ilçeyi vurdu

Ankara’nın Çubuk ilçesinde bazı mahallerde yoğun yağış nedeniyle su baskınları ve sel oluştu. Yağışlar ekili alanlara zarar verdi.

51

BİRÇOK YER ZARAR GÖRDÜ

Çubuk’a bağlı Ağılcık ve Atatürk mahallelerinde sağanak ekili alanlarda zarar meydanı getirdi. Derler taşarken taşkın nedeniyle bir çok evin giriş katları ve garajlarını su basarken, yol ve köprüler yüksek kesimlerden gelen sel nedeniyle zarar gördü.

52

Bölgede Çubuk Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler bölgede çalışma başlattı. Öte yandan Atatürk Mahallesi’nde ise Çubuk Özel Eğitim Uygulama, İş Uygulama ve Mesleki Eğitim Merkezi ile Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulları ilse sel nedeniyle ulaşıma kapandı.

BELEDİYE BAŞKANI İNCELEME YAPTI

Yağış nedeniyle hasar gören bölgelerde incelemeler yapan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, belediye ekiplerinin onarım ve temizlik çalışması başlattığını söyledi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler