Ankara Uluslararası Film Festivali sona erdi

Ankara (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara Uluslararası Film Festivali'ne, gelecek yıl, en az iki kat daha fazla maddi yardımda bulunacaklarını bildirdi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu'nda düzenlenen 19. Ankara Uluslararası Film Festivali kapanış törenine, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve eşi Gülten Günay ile çok
sayıda sinema ve tiyatro sanatçısı katıldı. Festivali düzenleyen Dünya Kitle İletişimi Vakfı Başkanı İnci Demirkol, 209'dan fazla filmin gösterildiği ve 200'e yakın konuğun katıldığı festivalde, 10 gün boyunca sadece sinemanın konuşulduğunu söyledi. Festivalin bu yılki temasının "uzlaşma" olduğunu anımsatan Demirkol, "Afişlerde gördüğünüz gibi, hepimiz bir küpün parçasıyız ve kendimiz ile ötekini anlamanın en iyi yolu sinema" dedi.

Festivalde, Ulusal Uzun Film Yarışması'nda en iyi film ödülünü kazanan "Rıza" filminin yönetmeni Tayfun Pirselimoğlu'na plaketini Kültür ve Turizm Bakanı Günay verdi. Günay, festivalin gelecek yıl 20'ncisinin düzenleneceğini hatırlatarak, "Şimdiye kadar yardımlar yapılageldi festivale, bu yıl da yapıldı. Eğer ben görevde olursam, gelecek yıl iki katından fazlasını mutlaka yapacağız" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler