HABER

Ankara ve İstanbul için yağış uyarısı

İstanbul bugün parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Ankara ve İstanbul için yağış uyarısı

Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden esmekte olan rüzgarın Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Orta Karadeniz'de tam fırtına, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına şeklinde esmesi beklendiği için yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ankara'da az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı bir gün yaşanacak. İzmir'de ise hava parçalı ve az bulutlu olacak.

Karadeniz üzerinden kuvvetli kuzeyli rüzgârlarla gelecek yağışlı sistemin, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması, aynı zamanda yağışla kuzeyli rüzgârların kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden esmekte olan rüzgârın Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Orta Karadeniz'de tam fırtına, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına şeklinde esmesi beklendiği için yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz üzerinden kuvvetli kuzeyli rüzgârlarla gelecek yağışlı sistemin, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Düzce, Karabük, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Samsun, Ordu) ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında (Rize, Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçeleri, Trabzon, Giresun) yerel olarak kuvvetli olması, aynı zamanda yağışla kuzeyli rüzgârların kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde 6 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), Batı ve Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi öngörülüyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Düzce, Karabük, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Samsun, Ordu) ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında (Rize, Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçeleri, Trabzon, Giresun) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli, (40-60 km/s) Batı ve Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden esmekte olan rüzgârın Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına (50-90 km/s), Orta Karadeniz'de tam fırtına (75-100 km/s), gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına şeklinde esmesi beklendiği için yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (27)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu (28)

ADANA: Parçalı bulutlu, iç kesimleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı (31)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (35)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışın öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor (26)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (30)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (38)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/s) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/S) esmesi öngörülüyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Adana'nın iç kesimleri, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ve İskenderun çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı ve Yozgat çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimleri ile Karabük, Düzce ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması, rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/s) ve yer yer fırtına (50-70 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz Bölümü ile Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi öngörülüyor. Yağışların Samsun ve Ordu ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklenirken, rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/s) olarak esmesi tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgar, batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) esecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgar yarın (Pazartesi) batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek. ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön