HABER

Ankara yoğun kar yağışı

Ankara’da gece geç saatlerde başlayan kar yağışı etkili oldu. Sabah yoğun kar yağışı ile uyanan Ankara’da yağışların bugünde tüm gün etkili olması bekleniyor.

ANKARA (ANKA)- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, uydu ve radardan alınan verilere göre, Ankara'da başlayan kar yağışının zamanla kuvvetlenerek etkisini artıracağı uyarısında bulundu. Başkent Ankara’da özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor.

Yoğun kar yağışına hazırlıksız yakalanan Ankara’da ana arterlerin açık olmasına karşın, ulaşımda sıkıntı yaşandı. Çok sayıda kazanın yaşandığı Ankara’da vatandaşların işe gitmekte güçlük yaşadığı görüldü. Ankaralıların toplu taşım araçlarını tercih etmelerine rağmen yola özel araçlarıyla çıkanların da çoğunun zincir takmamaları sonucu yolda kaldıkları gözlendi. Bu araçların ana cadde ve sokaklarda kazalara neden oldukları gözlendi.

Özellikle Keçiören, Etlik, Mamak ve Çankaya ve Oran gibi Ankara’nın yüksek kesimlerindeki kar yağışı etkili oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeler, yolların açık kalmasına yönelik karla mücadele için takviye ekipler oluşturdu. Ankara Valililiği de vatandaşların toplu taşım araçlarını tercih etmelerini, özel araçlarla yola çıkmamalarını istedi. Özal araçlarıyla yola çıkan vatandaşların tedbirli olması istenerek araçların mutlaka çekme halatı, tokoz ve zincir bulundurmaları istendi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü de Ankara'da buzlanma ve don riskine karşı ilgilileri ve Başkentlilere uyarıda bulunarak, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tedbirli olmalarını istedi. (ANKA)

Geri Dön