HABER

Ankara'da akşamları eylem yasaklandı

Ankara Valiliği, kent genelinde akşam saatlerinde açık alanlarda her türlü eylem ve basın açıklaması yapılmasını, slogan atılmasını, şarkı söylenmesini yasakladı.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada kent genelinde akşam saatleri için uygulamaya konulan toplantı ve gösteri yasakları duyuruldu.

Açıklamada, "Ankara ili genelinde cadde ve sokaklarda güneş battıktan sonra gece geç saatlere kadar ateş yakıldığı ve yüksek sesle çevreyi rahatsız edici şekilde şarkı, türkü, marş vb. sloganlar atılarak eylem yapıldığı görülmektedir" denildi.

Valilik bu durumun vatandaşları tedirgin ettiğini, kamu düzenini ve güvenliği bozduğunu, ayrıca terör örgütlerinin eylem yapan topluluklara yönelik saldırı yapma riskini artırdığını ileri sürdü.

Bu nedenle Ankara'da güneş battıktan sonra cadde ve sokaklarda ateş yakılması; yüksek sesle şarkı çevreyi rahatsız edici şekilde şarkı, türkü, marş söylenmesi slogan atılması; basın açıklaması yapılması ve her ne suretle olursa olsun eylem yapılması Olağanüstü Hal Kanunu kapsamında yasaklandı.

Bu yasaklara uymayanlar hakkında ilgili kanunlar gereğince yasal işlem yapılacağı duyuruldu.

© Deutsche Welle Türkçe

DHA/GY,ÖA

Geri Dön