HABER

Ankara'da kar maskeli soygun

ANKARA (ANKA) - Ankara'da bir işadamı kar maskeli kişilerce gasp edildi. Filmleri andıran ilginç soygunu gerçekleştiren ve işadamı ile karısını 4 saat ellerini bağlayarak alıkoyan şebekenin, iş adamanın şoförünün organizasyonuyla olayı gerçekleştirdikleri anlaşıldı.

İlginç olay Ankara'nın Çankaya semtinde yaşandı. Or-an'da bulunan 3 katlı villada iki ay önce meydana gelen olayda İstanbul'dan Ankara'ya gelen işadamı ve eşi, şoförü tarafından Esenboğa Havaalanı'ndan alınıp evlerine götürüldü. Şoförün ayrılmasın ardından evde bulunan kar maskeli kimliği belirsiz kişiler, silah zoruyla işadamı ve eşini etkisiz hale getirdi.

İşadamı ve eşinin ellerini ve ayaklarını bağlayan soyguncular silah tehdidi ile büyük miktarda para istediler. Bu sırada soygunculara direnen işadamının ayağı kırıldı. İsmi polis tarafından gizlenen ünlü işadamına, kar maskeli soyguncuların işkencesi yaklaşık 4 saat sürdü. İşadamı, bu sırada eve gelen telefonlara, başına dayanan bir silah nedeniyle evde her şey normalmiş gibi cevap verdi.

Soyguncuların yoğun baskısına dayanamayan işadamı sonucunda evdeki kasayı açarak, yaklaşık 250 bin YTL değerindeki para ve ziynet eşyasını almalarına göz yumdu. Soyguncular işadamı ve eşini bağlı vaziyette bırakıp kaçmasının ardından aile polise haber verdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2 ay süren çalışmaları sonucunda ilk olarak Tacettin Y. isimli Birlik Mahallesi'nde bir kahvehane çalıştıran kişi gözaltına alındı. Zanlının yapılan sorgusunun ardından işadamının şoförü Serkan Ç. ve Mahmut S. Ankara'da, Mehmet O. ve Mahmut S. de İstanbul'da gözaltına alındı.

Zanlılar, polisin yaptığı sorguda şoför Serkan Ç.'nin kahvehanede otururken patronunun çok parasının olduğunu söylemesinin ardından soygun planını yaptıklarını itiraf etti. Evdeki alarmı etkisiz hale getiren şoför Serkan Ç.'nin soygundan bir hafta önce de patronunun yastığının altına ölü bir kuş koyduğu ve soyguncuların da bu durumu tehdit unsuru olarak kullandığı belirlendi. Zanlıların çaldıkları para ve ziynet eşyasını aralarında paylaştıkları tespit edildi. Zanlılardan Mahmut T., verdiği ifadede parayı hasta kardeşinin ameliyatı için kullandığını iddia ettiği öğrenildi.

Polisteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçen 5 zanlı Ankara Adliyesi'ne gönderildi. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler