HABER

Ankara'da katliam yapacaklardı

Ankara'nın Kurtuluş semtinde çok katlı otoparkta Mercedes Vito marka bir aracın içinde yüklü miktarda patlayıcı olduğu belirlendi.

Ankara'da katliam yapacaklardı

Ankara'nın Kurtuluş semtinde çok katlı otoparkta Mercedes Vito marka bir aracın içinde yüklü miktarda patlayıcı olduğu belirlendi. Sabah saatlerinde dedektör köpekler tarafından belirlenen bomba yüklü aracın 11 Eylül saldırısının yıldönümü nedeniyle bırakıldığı tahmin ediliyor.

Bomba imha ekipleri patlayıcıyı etkisiz hale getirmeye çalışıyor.

GELİŞMELERİ SANİYE SANİYE AKTARACAĞIZ

Konuyla ilgili bölgede inceleme yapan ve bilgi alan Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz ile beraber bir açıklama yaptı. Kanlı 11 Eylül saldırısı nedeniyle birkaç gündür çeşitli aramaların yapıldığını bildiren Önal, şöyle konuştu:

"Gece vatandaşların istirahat ettiği saatlerde terörle mücadele ekiplerimiz ve dedektör köpeklerimizle bölgede arama yapılmaktaydı. Bu çalışmalar esnasında otoparktaki Mersedes Vito marka bir araça köpeklerin tepki vermesi üzerine yapılan incelemede plakasının sahte olduğu ve içinde çok yüklü miktarda patlayıcı olduğu belirlendi. Ankara Polisi'nin büyük başarısıyla muhtemel büyük bir felaket önlemiş oldu"

Kendisinin dahi aracı görmediğini ifade eden Önal, "Bizim için ilk öncelik vatandaşın güvenliği. Bu yüzden civar evler boşaltıldı ve trafik kesildi. Sanırım 2-3 saate kadar net bilgiler gelecek" dedi. Polisin yaptığı bir istihbari çalışma olup olmadığı yönündeki sorulara cevap vermekten kaçınan Önal, "Beraber çalışıyoruz, şimdilik bu bilgiler yeterli. Henüz erken" demekle yetindi.

Patlayıcının etkisiz hale getirilmesi için Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi Bomba İmha Ekipleri'nin yaptığı çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler