Ankara'da KESK'e biber gazlı müdahale

Çalışma Bakanlığı önünde basın açıklamasının ardından Kızılay'a doğru yürüyüşe geçen KESK üyelerine Celal Bayar Bulvarı üzerinde biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Gerginlik sürüyor.

Hükümet ile memurlar arasında imzalanan toplu sözleşmeyi protesto eden KESK üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Bakanlık önünde toplanan KESK üyeleri, basın açıklamasından sonra Güvenpar'a doğru yürüyüşe geçti. Eylemcileri Celal Bayar Bulvarı'nda durduran güvenlik güçleri, yürüyüşün kanunlara uygun yapılmasını istedi. Bu isteği kabul etmeyen KESK üyeleriyle polis arasında gerginlik yaşandı.

Polis, barikatı aşmaya çalışan eylemcilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Olayda yaralanan iki gösterici ambulansla hastaneye kaldırıldı. Müdahalenin ardından gruptakiler, pankartları kapatıp yeleklerini çıkararak Güvenpark'a yürüdü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 97 yorum
kesk chp ,i,p,,disk.. bunlarin hamuru bir yogrulmus,, aslini arastirsak turk bile degildirler belki.. sadece turkiyenin yukselmesini istemeyen guclerin taseronu olabilirler,,, sizi bu ulkede tanimiyorum...
çok güzel zırlıyorsun
onları bilmem ama senin hamurunda mursi kanı var başkasına laf atmadan sen kendini temizle bedevi yalakası
Vay zıpır vay! Sen mi Türksün.. ulen memleket satıldı Padişah soytarısı ne biçim Türksün sen.. Sen osmanlı Türküsün anası halis ithal Hristiyan, babası da 20 göbek Hristiyan melezi..Ben hakiki Türküm senin gibi Türklüğe yapışan sülükleri görünce ırkçı olmayan ve insan sevgisi ile yoğrulmuş Ahmet Yesevi/Hacıbektaş soyundan gelen ırkım adına üzülüyorum..
senin kulpuna çakayım - kullakların kanat çırpsın..
KIYAKŞILIĞIN SONU AYAKÇILIK....Memur bu zamla 100tl kaybetmiş bu para kime gitti?
DOĞRU YAZMIŞSIN YAMAC06.BUNLARI SADECE PEKAKA SAVUNUCULARIDIR.NEREDE BÖLÜCÜ HAREKET VARSA ORDALAR.HERKESİ ELEŞTİRİRLER AMA SIRA KENDİLERİNE GELİNCE SAĞA SOLA HAVLARLAR.
yamach takma isminden belli sen japon tohumu bir mahlukatsın.
BENDE ONLARI VE ONLAR GİBİ DUŞUNENLERİ TANIMIYORUM
cok güzel zırlıyor ölemi sizde cok güzel eşek gibi anırın cünkü eşekten farkınız yok nihat 593 malı kimin kapı köpeğisiniz
yamach yorumundan cehalet akıyor inan bana. hiç birşey bilmediğini sadece bişeyler duyduğunu düşünüyorum
ARKADAŞLAR KESK DENEN KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKASI RESMEN KCK NIN FAALİYETLERİNİ YÜRÜTÜYOR. MEMUR SENDİKASI GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA TERÖR ÖRGÜTÜ PKK YA HİZMET EDİYOR. GEÇ BİLE KALINMIŞ DERİM.
ÇOK DOĞRU BU SENDİKALAR KAN EMİCİ ŞANTAJCI..CHP NİN PİYONU
EVET SİZE KATILIYORUM BENİM BİLDİĞİM MEMUR SENDİKASI MEMERUN DERDİYLE UĞRAŞIR BUNLAR NE YAPIYOR PKK NİN HİZMETİNİ YAPIYOR
şuanki akp gibi değil mi?
Basın açıklaması yapmak isteyen terörist oldumu serbest ama sendika ve benzerleri oldumu yandaşlık şartı var .Diktatör öyle istiyor
bu ülkede birtek pkk gösterilerine serbest ha birde ako nin desteklediği ülkeler karışırsa oraya destek yürüşleri srbest
bu ülkede vergini veriyorsan,elektirk,su veriyorsan..sakın ha sakın..ağzını açmayacaksın..köle olarak 3 kuruşa çalışacaksın..
bide bunlar çıktı karşımıza ey satılmışlar ne istiyorsunuz türkiyeden mısır gibimi olalım cahil insanlar ya görmüyorlarmı ortada neler döndüğünü.
BU ÜLKEYE AŞIRI SOLCULARDAN NE HAYIR GELMİŞKİ SOLCU MEMUR SENDİKASINDAN GELSİN.İŞLERİ ĞÜÇLERİ HUZUR BOZMAK KAÇIRMAK HIR GÜR ÇIKARMAK EYLEM YAPMAK.HA NANKÖR SATILMIŞ HAİN PKK VE UŞAKLARI BDP HA SOLCU SENDİKALAR ARALARINDA PEK FAZLA FARK YOKTUR.BU ÜLKEDE BİNLERCE İNSAN ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞIYORLAR AMA SOLCU MEMUR VE İŞÇİ SENDİKALARIN GÖZÜ DOYMUYOR DEVLETİ BİRDE BİZ SOYUP SOĞANA ÇEVİRELİM YİYELİM DİYORLAR.SENDİKALARA GİDEN KOMİSYONLAR SENDİKALI ÇALIŞANLARIN KESİNTİLERİNDE SENDİKACILAR ADAMLAR KRALLAR BEYLER PAŞALAR GİBİ YAŞIYORLAR.
keske müdahale derken bunlar dokunulmazmı yandaş mynet
Yandaş makarnacı sen gemicikleri içine sindirebiliyor musun? Sen "kıl" bile olamazsın. Yazııık
dokunulmaz değil en iyi dokunulan bunlar zaten diğerleri uzaktan kumandalı oyuncak gibi güdümlüüü
Yandaş kelimesinin anlamına sözlükten bakıp konuşan budala.. Türkiye'de bugün yandaşın farklı bir anlamı var.. günaydın!!
emniyet güçleri yürüyüşün kanunlara uygun yapılmasını istedi. bu isteği kabul etmeyen kesk üyeleri barikatı aşmaya çalıştı. polis eylemcilere gaz ve su ile müdahale etti yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı. geberirler inş.
BU HÜKÜMET HER GÜN DEMOKRASİ DÜŞMANI OLDUĞUNU KANITLAMAK ZORUNDA MI?
çok merak ettiğim bir konu var.bu kesk cia dan ne kadar maddi yardım alıyor.çünkü bu sendikanın işi gücü ortalık karıştırmak.ortamı germek.önce sendikada bulunan yöneticiler ne kadar ücret aldıklarını,kaç para ev kirası verdiklerini,nasıl ve nerede tatil yaptıklarını,bu giderlerini nasıl karşıladıklarını üyelerine bir açıklasın.hepside tam yam yam bunların.tek işleri var hak aramak değil.suyu bulandırmak.sendikada yönetici olan köşeyi dönüyor.
solculukla ne alakası var lan mal adamlar solcular olmasa zaaten aptal aptal at gözlüğüyle bakıyonuz etrafa allahtan solcular varda onların sayesinde insan yerine konuyorsunuz aptal herifler
yamach06 senin ve senin gibilerin hamurunu kim yogurmuş acaba seninde aslını araştırsalar kim bilir ne çıkacak türk hatta insan bile deyilsindir sadece bir hamursun
zorunamı gitti keskin başında it kimin iti pkk ile cehepe usağı kesk üyeleride aynı bok
KESK PKK YANLISI, SİZLERE YEMİN EDERİM, 2001 DE MEMUR OLDUĞUMDA ,KESK BÖLGE TEMSİLCİSİ GÖREV YAPTIĞIM KURUMA GELDİ, BENİMLE KONUŞTU , KONUŞMASINDA ABDULLAH ÖCALAN TERÖRİST DEĞİL DEVRİMCİ LİDERDİR, KESİNLİKLE ÖZGÜR OLMASI GEREKİR DEDİ, TABİ İLK BANA NERELİSİN DEMİŞTİ, KARSLI OLDUĞUMU SÖYLEMİŞTİM, ESMERDİMDE, O YÜZDEN BENİM PKK SEMPATİZANI OLDUĞUMU DÜŞÜNMÜŞTÜ, OYSA BEN MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKARDIM, ASALETİM DAHA TASDİK OLMAMIŞTI, YOKSA ADAMI DÖVECEKTİM, SANA KOVMAKLA YETİNMDİM.
CHP , MHP, KESK VS BUNLAR HEPSİ VATAN HAİNİ ZAMANINDA NAMAZ KILINIYOR DİYE BİZİ FİŞLEDİLER, ŞU AN ARPANIZ AZ GELDİ ZIRLAYIP DURUYORSUNUZ
hamur değil çamur kalmış bunlar Ademden beri :)
yine chp hertaşin altından o çikiyo nerde olay chp orda allah belanızı versın
allah seninde belanı versin her şeye gözmü yumacak bu millet kaça satıldın embesil?
Yobaz kafalı senin gibiler yüzünden bak gör CHP iktidar olacak, devam edin, iyi oluyor, sizin gibileri iyi tanısınlar.
chp zıhnıyetı işte kanun yok dedıgımız olcak yemezler bıber gazına devam
bgiyim çok ilkel kaz kafalının biriymişsin
CHP cete hareket pardisi gercek yüzü nü tanidi millet ner olay var arkasinda
Okuma yazmayı yeni çözmüş arkadaş ve hemen yorum yapmış. Bravo :)
SEN MAKARNAYI FAZLA KAÇIRMIŞIN MAKARNAKOLİK OLMUŞUN.
NE EYLEMİ ŞİMDİ BU? YETMİYORMUYMUŞ ALDIKLARI PARALAR HARAM ZIKKIM OLSUN,ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNEN VAR BU ÜLKEDE,BUNLARIN ALAYI PROVAKATÖR,BAKSANA HER YER DİRENİŞ HER YER TAKSİM DİYE ZIRLIYORLAR,TAKSİM LE NE ALAKASI VAR MK.ŞİMDİ?
""31 Aralık 2013'e kadar geçerli olacak asgari ücret, yüzde 4.4'lük zamma göre hesaplanacak 803.68 TL'ye yükselecek."" Bundan mı bahsediyosun Asgari ücret.. diye? Bunu kazanan işçinin 4-5 kişilik bir ailesi var evinde. Anladın mı Gezi direnişinin ana sebeblerinden birini? Hiç sanmıyorum ama. bence sen git bi dinlemeye anlamaya çalış o insanları. Senin gibi bu ülkenin insanları onlar. Başınızdaki gibi hemen adam karalayacağına git bi dertlerini dinle de baş provakatör kim.. kime ve kimlere alınan para haram zıkkım olsun iyi anlarsın o zaman.. umarım.
AKP liler çok akil insanlar, biz muhalifler de vatan haini, provakatör, çapulcu v.s. Ulan siz sandıktan çıktınız da biz piyangodan mı çıktık? Millet size iktidar görevi verdiyse bize de kontrol ve uyarı görevi verdi. Müsaade ediyor musun? Cevap şu; Basın yayına el koyarız, yandaşlara veririz muhalefet duyulmaz, görülmez. Meclis Tv yi de yasaklarız... Meclis de muhalefet ne der bilinmez. Dışarıda muhalif yazar, çizer, sanatçı, gazeteci, düşünnür, yorumcu kim varsa olmayan darbenin darbecisi diye tıkarım Silivri'ye. Eee.. sonra? Sonra köpürmeyecen halk sokakta muhalefet yapınca.. köpürmeyecen..
ne hikmetse ne memur doyuyor ne işçi bu ülkede devlet verdikçe daha yokmu diyorsunuz ,ya bizler özel sektörde çalışanların hakkı hukuku ne olacak bunu hiç düşünen yok asgari ücret artışı geldiğinde zoraki arttırım,sadece bana ver mantığı beyler şükredin eğer beğenmiyorsanız gelin özel sektör çalışanlarıyla yer değiştirelim bizler sizin aldığınıza razıyız.
sığ
14.08.2013 tarihinde, Sultangazide , PKK 'nın eylemlerine başladığı ve ilk Türk ASKERİNİ şehit etmesi anısına , gösteri yapıyorlar, biryanda APO ve ilk askerimizi şehit eden namuszun resmi ve PKK paçavrası açılmıi etrafta birtane bile polis yok, müdahele eden yok.Bu ne iştir ya.AKP ye oy veren birkişi bile bunları göremiyormu.?
SEN anlamassin basiretin kapali akp kiymetini bilen biliyor sizler yönetdiniz akp önce bu milleti gercek halkin insani erdogan
Seni beğenen gözü açıklar8/gözü kapalılar 16 kişi, ne kadar ilginç bir yorum.enes_200 :)
ALLAH razı olsun arifaytaç bey bizler maalesef asgari ücretli olarak çalışıyoruz ,ama hiç bir zaman yakmıyoruz yıkmıyoruz verilen azda olsa şükrediyoruz eğer kamuda çalışıp halini maaşını beğenmeyen varsa işçi memur farketmez hemen yer değişebiliriz. saygılarımla.
istanbul fatih semtinde mısır yanlısı gösteri yapıp oturma eylemi gerçekleştirenlere neden müdahale edilmiyor. onlar da trafiği alt üst ediyorlar. ayrımcılık artık aldı başını gidiyor. yazık memleketime. elin mısırlısı bizlerden daha değerli oldu.
Memur Toplu sözleşme protestosu bu.KESK bir semdikadır.Yorumcular alooo... ne partisi ? Ne chp si...Memurların zam talebi için bir sendika eylem yapmış...Ama size tuhaf geliyor değilmi? Memur yürüyemez.
Yorum yapmak yerine küfür eden, beddua eden cahillere beddualarının geri kendilerine dönmesini dilerim. Gözünüz aydın olsun, millet protesto eden komşusunu şikaye başlamışlar ve millet şimdi 3 aydan-1 yıla kadar cezayla yargılanıyorlar artık KOMŞULAR. Gözünüz aydın, millet daha kaç parçaya bölüneceğiz sizin gibiler yüzünden.
beni rahatsız edeni elbette şikeyet ederim. hakkım değilmi. neden rahatsız oluyosun.
ŞUNA KATILIRIM KESKİN İÇİNDEDE PKK LI VAR. FAKAT MERSİNDEKİ PKK EYLEMİNE MÜDAHALE ETMİYEN POLİS ACEP KESK EYLEMİNE NEDEN MÜDAHALE ETTİ. YOKSA APO DANMI KORKUYOR. BAKSANIZA TEHTİTLER İÇİŞLERİ BAKANINI BUNALTMIŞ.
niye eylem yapıyorsunuzki memursen değilmiydi sadece öğretmenlere ekstra zam verilince hemen kabul eden gidin onlarla çatışın hükümetle değill...
MUMUR-SEN DENİLEN SARI SENDİKAYI AKP KURDURMADI MI?BU NEDENLEDE MEMUR-SEN GİZLİCE HÜKÜMETLE ANLAŞMA YAPMIŞ.YANİ DİYET ÖDÜYOR..
arkadaşlar ,ben siyasi konuşmayacağım.bırakın isyanıda bakın yaşamanıza.bu ülkede herkes eziliyor.sagcısıda solcusuda.60,70,80,90,2000 li yılları gören bir ağabeyiniz olarak yazıyorum.sag hükümet gelse sol eziliyor,sol hükümet gelse sağ eziliyor.kim gelirse gelsin vatandaş hep eziliyor.bunun çözümü kavğa değil,o zaman kur partini mücadele et .olaymış,kavgaymış bırakın bunları.demokrasiye inanıyorsan demokratik yolla uğraş.bir kaç gazete hala gezi olaylarını kaşıyor,maçlarda gezi sloğanları atılıyor diye halkı isyana teşvik ediyor ,ekmek yediğiniz yere pislemeyin.
sermaye ne zaman ezildi? sağ-solu öğren ağabey!
kamuyu kurutmak lazım özelde çalışıp vergimizi bunlara yediriyoruz ne atabiliyoruz nede iş yaptırabiliyoruz amerikada bunlar sözleşmesi fesh olur özel sektör gibi çalışırlar vergi veren bunları atabilir denetleyebilir maaşlarıda zaten çok azdır işigöcü olmayan çalışır sosyal tesisleri yoktur ben şaşmaz ankarada çalışyorum sanayide fakat 10 metre uzaktaki askeriyenin sosyal tesis ve havuzuna giremiyorum bu nasıl iş benim vergimi burda yiyorlar bu nasıl adalet 24 saat açık fiatlar beleş çalışanlar emir le çalışıp seve seve iş yaparlar hergünde el altından hurdacılara mal satarlar
kaç para vergi veriyon yılda? 1 trilyon mu, 30 trilyon mu yoksa 2000 TL mi? 3000 TL'ye çalışırsınız özelde 800 TL gösterilir maaşınız, 70 TL vergi ödersin gelir burada artistlik yaparsın. Senin yılda ödediğin vergiyi bir memur belkide 2 ayda ödüyor boş boş konuşma.
lan öküzler chp olmasa senın hakkını kımse savunmaz bu gun memursen hukumetle is birliği yaptı memurun haklarını savunması gerekırken gıttı hükumetle ortaklık yaptı. chp ve kesk senın hakkını savunmak için oraya gıttı öküz ordusu
chp ne kadar veriyordu önleri acaba halka biliyormusun senkalara borclaniyor akil dagitilirken semsiyemi tutun kafana
ileri demokrasi örneği yaşasın demokrasi.nasıl bir demokrasiyse
KAŞINANI KAŞIR POLİS.BANA NEDEN BİŞY YAPMIYOR? AZ RAHAT DURUN ÜLKE KENDİNE GELSİN BE BRE SOYSUZLAR.
çalışma bakanlığı önünde basın açıklaması yapılmış, Kızılay a yürüme ısrarı neden ? hem yürümeye çalışan sadece kesk değil kocaman otobüs var orada koca koca yazılarla
hayırlısıyla bi karıştırsaydınız şu memleketi ...rahat batıyor bize
KESK mi? CHPESK mi nerde karışıklık orada bir CHP aracı ve millet vekilleri Ben 25 yıllık memurum CHP nin Koalisyon döneminde iktidarını da gördüm kepçe ile alınıp toplu iğne ucu ile(%50-%60 veriyorlardı ancak aynı gece bir devilasyon oluyordu piyasaya %180-%385 arası zamlar geliyordu) verildiğinde niçin bizimle birlik olmadılar iktidarlarnda niçin toplu çözüm bulamadılar. eee çeşmenin başı olunca akarken dikkat edeceksin için boşalmayacak(banka krizi) İKTİDAR OLAMAYACAĞINI BİLEN CHP HER TOPLUMSAL OLAYIN ODAĞINDA(İNANMADIKLARI HALDE)
vay teröristler vay.. ne işiniz var ki insani haklarınızı arıyorsunuz... peşmergemisiniz darbe mi yapacaksınız ne yapacaksınız kardeşimmm
bende bir işçi emeklisiyim neyin ne oldunu çok iyi biliyorum disk türk iş 28 şubatta beşli çeteye alet oldu bayram meral Rıdvan budak paylarını millet vekili olarak kaptı işçide alet olduğuyla kaldı sakın sakın bunların işçi memur hakları arkasına saklanıpta esas amaçlarına müsaade etmeyin bunlara sakın acımayın
her taşın altından asıl sen ve senin gibi düşünen efsane çıkıyor b giyim miş sen öncekimin ne olduğunu gör
AHİRET GÜNÜNDE HERŞEY ORTAYA ÇIKACAK EĞERKİ MÜSLÜMANLAR HAKSIZ İSE BOŞ YERE NAMAZ KILIP İBADET ETMİŞ OLACAĞIZ. AMA MÜSLÜMANLAR HAKLI İSE VAY DİĞER HIRİSTİYAN, MUSEVİ, PKK, CHP VE DAHA BİRÇOK YANDAŞLARININ HALİNE ALLAH RIZASI İÇİN BİR AÇIP KUR'AN_I KERİM İ OKUYUN YAHU
Benim maaşımın derdi burada aç karnını doyurmaktan aciz bir kaç yorumcuya mı düştü.Asgari ücret 870 lira ben 2500 lira alıyorum,çok şükür. Bana zam vermeyip asgari ücretli kardeşlerime verselerdi keşke!
Demokrasi o kadar zor bişeyki. Demokrat olabilmek o kadar yüksek erdem istiyorki, kendim bir tarafa memlekette aha bu adam tam demokrattır diyebileceğim adam çok az. Rahmetli Ecevit, son dönemlerin en demokrat adamıydı. İshak Alaton gerçek bir demokrattır. Böyle birinin yöneteceği her yer mutlu olur. İnsanların dini milliyeti önemli değildir. İnsana saygı duyan vicdan sahibi olmak yeterlidir.. Bizde böyle adam az olduğundan, hükümette ve poliste hiç olmadığından bunlar olmaktadır..
Bülent Ecevit deyince benim aklıma 99 krizi geldi. Ecevit'in yönettiği yer yer hiç de o kadar mutlu değildi. Yada Merve Kavakçı meclise başörtü ile girdiğinde insanın dini milliyeti inancını yaşama amacı falan hiç de saygı ile karşılanmamıştı. Ecevit'in hangi iktidarı döneminde inasnların yüzü güldü ki şimdi burda böyle güzellemeler yapılıyor. Yokluk, yoksulluk, tüp kuyrukları, iflas eden esnaf vb. vb. Benim aklımaEcevit denilince bunlardan başka pek bişey gelemiyor ne yazıkki
Arkadaş ben öğretmenim 2500 TL maaş alıyorum,millet asgari ücrete talim ediyor,hala bu yürüyen,gösteri yapanları savunanlar var ya çok şükür. Bu şartlarda gayet iyi. Eskiden öğretmenlerimizin en fazla lada samaraları vardı şimdi sıfır arabalara biniyoruz hala istiyorlar,çarpılırsınız.,lan olum 1500 lira maaş alıp bu dallamaları mı savunuyorsunuz? gidin önce aç karnınızı doyurun.
Eğer sen Öğretmen isen yazıklar olsun,kişi başına milli gelir 10000 dolar deniyor,bizim aile 4 kişi oldumu 40000 dolar,TLye vurursak en az benim yılda 80000TL almam lazım,bu işte bir terslik yokmu,asgari ücretlileri kim tutuyor,onlarda yürüsünler
Diğer Haberler