HABER

Ankara'da ''sürpriz konuklu'' resepsiyon

ABD Büyükelçiliği'nde Şafak Pavey onuruna bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonun; Nedim Şener, Rakel Dink, Sırrı Sakık, Hasip Kaplan gibi sürpriz konukları da vardı.

Ankara'da ''sürpriz konuklu'' resepsiyon
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın ''2012 Uluslararası Cesur Kadınlar'' ödülüne layık görülen CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey onuruna resepsiyon verdi.
Resepsiyona, geçen hafta tahliye olan gazeteci Nedim Şener, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, CHP lideri Kılıçdaroğlu, BDP'li Sırrı Sakık ve Hasip Kaplan da katıldı.
Şafak Pavey, geçtimiz günlerde Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın "Uluslararası Cesur Kadın Ödülü"nü, Washington'da Hillary Clinton ve Michelle Obama'nın elinden almıştı.
Haberin devamı ↓reklam
Ricciardone, bu akşam saatlerinde Pavey onuruna bir resepsiyon verdi.
**BÜYÜKELÇİ'DEN PAVEY'E ÖVGÜ**
Türkçe yaptığı konuşmasında Pavey'e övgüler yağdıran Ricciardone, "Şafak Hanım geldiğiniz ve evimize onur verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Kadınlar adına, özel ihtiyaç sahibi insanlar adına, hepimiz adına yaptığınız ilham verici çalışmalarla sadece benim değil, buradaki ve istanbul'daki diğer Amerikalı diplomatların da hayranlık duyduğu bir kişisiniz" diye konuştu.
Şafak Pavey de bu ödüle layık görüldüğü için çok memnun olduğunu dile getirerek, ''Cesaret ödülü almam sadece benimle ilgili değil, ben bu ödülü Türkiye'nin bütün cesur yürekli kadınları için aldığımı düşünüyorum. Her ödülün özelliği ve öneminin aslında sorunlara dikkati çekmek olduğunu ve sadece o kişiyle ilgili olmadığını düşünüyorum'' diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön