Ankara'yı sallayan iddia! Her şey 2 ayda bitecek

AK Parti, 2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerden önce başarısız belediye başkanları için başlattığı görevden alma operasyonunu 2 ay içinde tamamlayacak. Operasyonun 10 kadar belediye başkanını kapsadığı belirtiliyor. Bu operasyonun kamuoyuna yansımalarını ölçmek için anket yaptırılıyor. Ankara, Balıkesir, Bursa, Niğde belediye başkanlarıyla ilgili sürecin devam ettiği, buna birkaç ilin de eklenerek, sürecin bu yılın sonuna kadar tamamlanacağı konuşuluyor.

Ankara'yı sallayan iddia! Her şey 2 ayda bitecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa ettirilmesi, ardından da son Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) 5 ilin belediye başkanının istifasının isteneceği iddialarının ardından süreç devam ediyor.

Parti yönetimi, il ve ilçe belediye başkanlarıyla ilgili yapılacak operasyonu yıl sonuna kadar tamamlama ve bu konuyu gündemden çıkarma kararı aldı. Parti içinde, “Belediye başkanlarının başarısız olduğu, yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığı için görevden alındığı” gibi tartışmaların partiye zarar vereceği, çalışmaların bir an önce tamamlanarak konunun kapatılması gerektiği dile getiriliyor.

İSTANBUL’DA İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BAZILARININ DA İSTİFASININ İSTENECEĞİ BELİRTİLİYOR

Kadir Topbaş’ın görevden ayrılmasının ardından AK Parti Genel Merkezi’nden bir heyet İstanbul’a giderek hem belediye yönetimi hem de ilçe belediye başkanlarıyla ilgili incelemelerde bulundu. İstanbul’da ilçe belediye başkanlarından bazılarının da istifasının isteneceği belirtiliyor. İstanbul’da bu sayının 3 civarında olduğu, yıl sonuna kadar hakkında işlem yapılacak belediye başkan sayısının il ve ilçe olarak 10’u bulacağı dile getiriliyor. İstanbul ve Düzce dışında henüz istifasını veren belediye başkanı bulunmuyor. Ankara, Balıkesir, Bursa, Niğde belediye başkanlarıyla ilgili sürecin devam ettiği, buna birkaç ilin de eklenerek, sürecin bu yılın sonuna kadar tamamlanacağı konuşuluyor.

AK Parti’de belediye başkanlarıyla ilgili yapılan çalışmaların uzun vadede sıkıntı yaratacağına ilişkin değerlendirmeler de yapılıyor. Seçilmiş belediye başkanlarının genel merkez talimatıyla görevden alınmasının sorun yarattığı, bu belediye başkanlarına ilişkin ortaya konulan sıkıntıların ne olduğunun paylaşılmadığı ifade ediliyor. Parti yönetimi, belediye başkanlarına yönelik operasyonun, AK Parti tabanı ve potansiyel seçmen üzerindeki etkisinin ne olduğunu ölçmek için anket yaptırıyor. Bu çalışmanın olumlu veya olumsuz etkisinin olup olmadığına bakılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
bide demiyor mu kabile devleti değiliz diye bildiğin zimbabve koyun kabilesi gibi yönetiliyoruz
@ggelecek_1981 Uganda bizi kıskanıyor.
ammada uzattılar alacaklarsa alsınlar ya
Bu belediye başkan adaylarını kim tespit ediyor, tabiki genel başkanlık demekki seçtikleri seçtikleri adayları henüz tanıyamamışlar,karambole giden araç tez çabuk toslar.bu onu gösteriyor.
Bir kişi seçilmiş Belediye başkanlarını görevden alıyor, buna da demokrasi diyoruz :)))))).. Bu başkanlar seçildiği zaman alkışlayan insanlar şimdi görevden alınınca yine alkışlıyorlar :))))..
@42efsane_42 dostum zaten onlar seçilmedi onları aday yaparak bize seçtirdiler yani ön seçimle hiç belediye başkan aday adayı gördünmü sen dolayısı ile belirlediği kişileri seçtik ve doğal olarakta şimdi çekilin diyor yine tespiti ben yapacağım diyor
Antalya,ADANA,MERSİN İÇİN ÇALIŞMA GEREKSİZMİ ACABA?
AKP kayyumlar vasıtasıyla işgal ettiği belediyeleri önce boşaltsın
bir düdük gel bir düdük git
bu gidenler fetöden sebep istifa etmiyor.. oylar düştü diye abuşcanlar :)
Bunlar hata yapmışlarki alınacaklar. Alınsınlar tabi de peki yaptıkları yanlarına mı kalacak? Sırf partinin adı lekelenmesin diye yolsuzlukların üstü kapatılacakmı. Önemli olan o.
@okan_0302 birinin yolsuzluk yapıp yapmadığını makam gelmeden önceki ve sonraki servetlerini karşılaştırarak sonuca varabilirsiniz eğer arada izah edilemeyecek fark varsa orada yolsuzluk vardı...örnek binali ve erdoğan...hele binalinin gemilerini sayamazsınız
ordu belediyesi neden yok yardım etmemişmiydi bu
Tüm belediye başkanlarını istifa ettirseniz,il,ilçe başkanlarına ve yönetim kurullarına defolu desenizde AKP ve RTE nin isitsmar edeceği,halkı satarak,uyutarak aldatacağı malzemsi kalmadı.RTE sana GÜLE GÜLE.AMMA HESAP VERECEKSİN HEM DÜNYA DA HEMDE MAHŞERDE TABİİİ VEREBİLİRSENİZ.
bu belediye başkanları asla kafalarına göre hareket etzler ortada bir başarısızlık varsa o da akp ye kesilmeli çünkü bu ülkeyi akp hükümeti yönetiyor belediye başkanları değil.
@apnekeo Evet çok haklısın.AKP.de kimse Erdoğan'dan habersiz helaya bile gidemez. O kadar da kişiliksizler. Görürsün sonunda direnemez hepsi istifa eder.
demAKrasi
Ümraniye başkanı Sayın Can'a yol görünür o zaman adam yükselen gökdelenlerle övünüyor çakılmış bir çivisi yok Ümraniyede.
hani sandıkla gelen sandıkla gidiyordu, demek ki 2019 dan sonra sandığada gerek kalmayacak.
Reis güvenip Mehmet Sekmenide Erzuruma gönderdi ama gelen gideni aratır misali adam memlekete fabrika işsizliğe çözüm bulmak yerine bina yapıp 2.3.kişilerin üstünden müteahhitlik yapıyor kiralar 400-500iken 900-1200 atılık evlerde 125-150bin iken 300-450bin alınacaksa bu başkanda alınmalı bizim şehir ışıklarıyla parklara deil işe ihtiyacımız var mehmet efendi......
ve malatya belediye başkanı görevden alınacak ........................
@nazim.ilhan malatya ne alaka birader? daha geçen gün başkanın oğlunun nikahına geldi tayyip erdoğan. piyasa yapmayın burda.
İnşallah Atatürk düşmanı esenyurtu özyurtlara peşkeş çeken necmi kadıoğlu ve küçükçekmeçe yide ranta açan başkanlarıda görürüler ama bunlar için istifa yetmez yargılanmalılarda
bursada insanlar akp liyim demeye utanıyor artık...tayyip gelse belediyeyi alamazlar artık.
BEN AKP Lİ BLD YE İSTEMİYORUM ATATÜRK DÜŞMANLIGI YAPIYORLAR BİR ÇOGU
Bence hepsini alın... Tazelensin ortalık...
inşallah sakarya büyükşehir ve ilçesi serdivanda değişir artık çok kötü haberler yayılmakta haklarında cıvıtmaya başladılar çünkü
zihniyet ve sistem iflas etmiş kişilerle uğraşıyor
umarım İst. bahcelıevlerde degısır bır calısmasını goremedık
yücekapı belde başkanı neden alınmıyor... denetlensin
Fetöcü olarak gördüklerini görevden alıyor, ilk genel seçimlerde de Fetöcü olarak gördüğü milletvekillerini aday göstermeyip, onları yargı karşısına çıkaracak. plan belli...
MUŞ belediye başkanıda alınsın.başkandan başka her sıfatı taşıyan biri A.K.P.ye verdiği zararı düşmanları vermemiştir
Şu karambolde Ordu büyükşehir belediye başkanına da bir el atsalar hiç fena olmaz.
samsun akp başkanı kesin alınacak.rte akrabası olan ilkadım başkanı erdoğan tok u yapmak istiyor.
Kırıkkale belediyesini de ekleyin listeye ne çalıştığı nede bir şey yaptığı var ancak yer işgal ediyor.
Dilovası belediye başkanı Ali Toltar da derhal alınmalı
çorum
TEMEYÜL YOKLAMASI VE ATAMASI İLE BU ZEVATI ADAY GÖSTERENLER DE BAŞARISIZ DEMEK... YOKSA ALDATILDILAR MI? BIRAKIN KALSINLAR . NASILSA HEPSİ SEÇİMDE GİDECEK VE ADALETE HESAP VERECEK.
eğer parti olarak bazı başkanları gönderecekseniz böyle medyada her gün konu etmekle uğraşılmaz. çağırırsın o başkanları ankaraya bir yemekli toplantı yapar sohbet edersin orada bildirirsin. herkes istifa eder. etmeyeni de görevden alabiliyorsan alırsın alamıyorsan da zamanını beklersin. her gün bu haberleri medyaya sürmek hiç hoş değil...
çorum külcüyü de alacaktırlar hatta almalılar çoruma hiç bir katkı yapmadı bu seçim ona oy yok
ya birileri derdiki secimle gelen secimle gider derdi eeeeeee şimdi bunlar neden gidiyorlar bişey varsa herkez bilsin yada getirirken akılları nerde idi bi bunlardamı var o birinin dediği yorgunlukdan
Yolsuzluğa karışanlar uzaklıştırılacaktır denmişti. Yargılanma falan yok. E yolsuzluk yapmamak enayiliktir o zaman bu devirde.
harika
evet hayırda başarısızlık belediye başkanlarına ve il ilçe belediye başkanlarını kesiliyor ne alakası var.
HAHAHHAHAHAHHAA YEMEDİ.. HANİ 50 İL BELEDİYESİ VARDI? HAHAHHAHAHAHHAHAHA
Diğer Haberler