HABER

Anne biri özürlü 2 çocuğunu bırakıp kaçtı

Karabük'te 42 yaşındaki Hatice Eroğlu adlı kadın, 22 yıllık eşi Emrullah Eroğlu ve biri özürlü iki çocuğunu ikinci kez terk etti. Emrullah Eroğlu, 21 yaşındaki oğlu Yasin'in kas erimesi nedeniyle bakıma muhtaç olduğunu belirterek eşinin eve dönmesini istedi.

Anne biri özürlü 2 çocuğunu bırakıp kaçtı

Eşinin ikinci kez evi terk ettiğini söyleyen Eroğlu, şöyle konuştu:

"Eşim 11 Ekim'de Karabük'e kiracının yanına gidiyorum, diyerek evden ayrıldı. O gidiş gidiş bir daha haber alamadık. Ben jandarmaya haber vererek eşimin kaybolduğunu bildirdim. Bir müddet sona eşimi bulduklarını ancak reşit olduğu için bir şey yapamadıkları söylendi. Kendi çabamla yaptığım araştırmada eşim Hatice'nin babasına ait emekli maaşını İstanbul Bağcılar'dan çektiğini öğrendim. Bu süre içerisinde özürlü olan oğlunu bir kez telefonla arayarak durumlarını sormuş. Ben sürekli cep telefonunu aradım kapalı. O günden bu güne bir haber yok. Bir anne bunu nasıl yapar, bu çocuğu bırakıp nasıl gider?"

Çalışmak zorunda olduğunu anlatan Emrullah Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Yasin kas erimesi hastalığı nedeniyle bakıma muhtaç. Çocuğa ben işten gelene kadar kimse bakmıyor. Perişan oldum. Benim isteğim eşimin geri gelmesi. Eğer gelmek istemiyorsa, ben çocuklarımı Sosyal Hizmetler Kurumu'na vermek için başvurdum oraya bırakacağım."

Eşinin 29 Aralık 2007 tarihinde de evi terk ettiğini belirten Emrullah Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Eşimi Zonguldak'ta bulup aldım eve geldim. Mutlu bir şekilde yaşıyorduk. Elimden geldiğince isteklerini yerine getirmeye çalışıyorum. Kendisine karşı kötü bir hareketim yok. Şimdi tekrar kendisini çocuklarımın hatırına affediyorum. Gelsin, yuvasına sahip çıksın. Çocuklarımızı ele güne muhtaç etmesin. Yasin'e bakacak biri olması gerekiyor, bunu hiç mi düşünmüyor?" Annelerinin ikinci kez terk edip gittiği çocuklarına hem annelik hem babalık yapan Emrullah Eroğlu, işe gitmeden önce çocukları için yemek hazırlayıp evin temizliğini yaptığını söyledi.

Annesi için 'Bizi sevseydi gitmezdi' diyen Yasin ise, "Hiçbir sebep yok, kavga dövüş yoktu. Niye bırakıp gitti anlamıyorum. Beni böyle bırakıp gitti" diye yakındı. Kas erimesi olduğu için yattığı yerden kımıldayamayan Yasin'in hayatta en büyük isteği ise yürüyüp araba sürmek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler