'Annelerin hakkı ödenemez'

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, evlatlar, anneleri için ne yaparsa yapsın hiç bir zaman anne hakkını ödenemeyeceğini söyledi.

Anneler Günü ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Sözen, karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan anneliğin hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygu olduğunu kaydetti.

Anne sevgisinin insan hayatının her evresinde var olan yüce bir duygu olduğunu anlatan Sözen, dünyada anne sevgisini dolduracak başka bir sevginin de olmadığını ifade etti. Sözen, "Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler. Şüphesiz ki, onlara olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Kaldı ki dünya da anne sevgisinin yerini dolduracak başka bir sevgi de yoktur. Çünkü onlar dünyanın en değerli ve kutsal varlıkları oldukları gibi, onlara layık evlat olmak da bizlerin yerine getireceği en önemli görevdir. Koşulsuz sevgi ve sorumluluklarının karşılığında annelerimiz hatırlanmayı, değer görmeyi, saygıyı ve takdiri herkesten daha çok hak etmektedir. Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, sevgi, fedakarlık ve sabırlarını başka hiçbir değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. " diye konuştu.

(CİHAN)

[

haberler](http://haber.mynet.com/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler