HABER

Annesi helikoptere alınmayınca...

4 yaşındaki Arda Şimşekyılmaz’ın ambulans helikopterle sevki, annesi 32 yaşındaki Derya Şimşekyılmaz’ın helikoptere alınmaması üzerine gerçekleşmedi.

Annesi helikoptere alınmayınca...

Adana'da kan değerleri yüksek çıkınca, kontrol için kalp naklinin yapıldığı Ankara’ya gönderilmek istenen 4 yaşındaki Arda Şimşekyılmaz’ın ambulans helikopterle sevki, annesi 32 yaşındaki Derya Şimşekyılmaz’ın helikoptere alınmaması üzerine gerçekleşmedi. Derya ve Ahmet Şimşekyılmaz çifti, çocuklarını uçakla Ankara’ya kendileri götürdü.

Merkez Seyhan İlçesi’nde oturan ayakkabı imalatçısı 35 yaşındaki Ahmet Şimşekyılmaz’ın geçen yıl kalbinde rahatsızlık saptanan oğlu Arda, tedavi için Ankara’ya götürüldü. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde tedaviye alınan Arda Şimşekyılmaz’a, 9 Kasım 2012’de kalp nakli gerçekleştirildi. İzmir’de ölen ve adı açıklanmayan 3.5 yaşındaki bir kız çocuğunun kalbiyle hayata tutunan Arda, tedavisinin ardından Adana’ya döndü.

Belirli aralıklarla kontrolleri yapılan, ilaç tedavisi süren Arda Şimşekyılmaz’ın dün sabah ateşi çıktı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne götürülen ve tetkikleri yapılan Arda’nın kan değerlerinin normalin üzerinde olduğu saptanınca hemen organ nakli yapılan Ankara’daki hastaneye sevkine karar verildi.

AMBULANS HELİKOPTER GÖNDERİLDİ

Arda için de İl Sağlık Müdürlüğü’nün bahçesindeki pistte ambulans helikopter hazırlandı. Anne Derya ile baba Ahmet Şimşekyılmaz, Arda’yı ambulansa kadar getirdi. Anne Derya Şimşekyılmaz, oğlu ile birlikte Ankara’ya gitmek istedi. Ancak bu isteğe, helikopterin yolcu kapasitesi nedeniyle olumsuz yanıt verildi.

Annenin ısrarı üzerine helikopter personeli durumu Sağlık Bakanlığı’na bildirdi. Bakanlık da helikoptere görevlilerin dışında sadece bir hasta alınabildiğini, bunun dışında bir uygulamanın kapasite nedeniyle mümkün olmadığını bildirdi.

Bakanlıktan gelen olumsuz yanıtla Derya Şimşekyılmaz ile Arda’yı Ankara’ya uğurlamaya gelen yakınları gözyaşlarına boğuldu. Anne, oğlunun tek başına helikopterle Ankara’ya götürülmesine izin vermeyince uçuş da iptal edildi.

YOLCU UCAĞI İLE GİTTİLER

Bu karar üzerine evlerine dönen Şimşekyılmaz çifti, Ankara’ya gitmek için uçak bileti aldı. Ardından da oğullarıyla birlikte Ankara’ya kontrole gitti.

Ahmet Şimşekyılmaz, eşi Derya’nın oğulları Arda’nın helikopterle tek başına yolculuk yapmasına razı olmadığını belirterek, "4 yaşındaki bir çocuk, Ankara’ya tek başına götürülmek istendi. Eşim de buna razı olmadı. Hangi anne kalp ameliyatı geçirmiş bir çocuğu tek başına o yolculuğa gönderir ki? Bakanlık da yolcu kapasitesi nedeniyle anneye izin vermedi. Biz de tüm sorumluluğu alarak oğlumuzu yolcu uçağı ile Ankara’ya götürdük" dedi. DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
BAKANLIK HAKLI BİZ 4 KİŞİLİK ASANSÖRE 8 KİŞİ BİNEN MİLLETİZ HİÇ NORMALİ YAPALIM DEMEYİZ SONRA FACİA VE SUÇLU ARA
pkklı karda doğum yapacak diye 7 sülalesi helikopterle taşınır ama bu ülke vatandaşlarına gelince imkan yoktur.
4 yaşında çocuk annesinden ayrılmak istemez ayrılsa korku ve heyecan ile kriz bile geçirebilir Allah muhafaza, çocuğun ve kadının ağırlığından ne olacak ki ? toplasan bir yetişkin erkek kadar bile yapmaz geçmiş olsun aileye
AYNI HELIKOPTERIN YARIM SAAT SONRA YÜK FAZLASINDAN DÜŞSE NE YAZARDIN ACABA..Bİ DÜŞÜN
Geri Dön