Annesi ve teyzesi zorla fuhuş yaptırdı, skandal hastanede ortaya çıktı! Tam 815 kez...

Kars'ın Kağızman ilçesinde annesi ve teyzesi tarafından erkeklerle para karşılığı ilişkiye zorlanan zihinsel engelli 22 yaşındaki D.İ. hamile kaldı. Genç kız hastaneye gidince fuhuş skandalı patlak verdi. Kızla birlikte olduğu iddia edilen Fethi A., 1 yılda 815 kez Emine İ.'yi aramasını, "Benim Kağızman'da elektrik dükkanım vardır. Emine'ye malzeme vermiştim. Malzemenin parasını getirmesini istedim. Telefonla aradım, meşguldü. Sürekli aradım" diye açıkladı

Annesi ve teyzesi zorla fuhuş yaptırdı, skandal hastanede ortaya çıktı! Tam 815 kez...

Kağızman ilçesinde yaşayan G.İ., yeğeni D.İ.'yi Şubat ayında karın ağrısı şüphesiyle ilçedeki Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada ultrason çekimi yapılan D.İ.'nin 20 haftalık hamile olduğu belirlendi. D.İ.'nin Kars Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu tarafından 30 Mart 2015'te düzenlenen yüzde 50 oranında hafif derecede mental geriliğinin bulunduğuna ilişkin rapor üzerine, hastane yetkilileri savcılığa suç duyurusunda bulundu.

BEBEK KORUMA ALTINA ALINDI

Başlatılan soruşturma kapsamında anne Songül İ. ile teyze Emine İ.'nin, D.İ.'ye akıl hastalığından yararlanarak fuhuş yaptırdıkları tespit edildi. İfadesine başvurulan D.İ., teyzesinin kendisini 'temizlik yapma' adı altında fuhuş yaptırmaya götürdüğünü söyledi. Gözaltına alınan anne ve teyze suçlarını itiraf ederek fuhuş yaptırdıkları kişilerin isimlerini verdi. Songül ve Emine İ. kardeşlerin isimlerini verdiği ilçede yaşayan 11 kişi, 23 Şubat 2018'de gözaltına alındı. Şüphelilerden Aslan Ş. (46), Celil B. (46), Engin Ş. (50), Mahmut D. (50), Sümer B. (52), Battal A. (55), Vehdet G. (60), Mustafa T. (64) ve Fethi A. (71) ile anne ve teyze tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mehmet A. (59) ile Tuncay Ç. (48) ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Haziran ayında doğum yapan D.İ. ile bebek devlet korumasına alındı.

'KENDİNİ SAVUNABİLECEK DURUMDA DEĞİL'

Kars 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, 9'u tutuklu 11 kişi hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan en az 22,5 yıla kadar, tutuklanan anne ve teyze hakkında ise 'nitelikli cinsel saldırı suçuna yardım ve fuhuşa aracılık etmek' suçlarından 15,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede, Erzurum Atatürk Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı'nda düzenlenen raporda D.İ.'nin ruh bakımından kendisini savunabilecek durumda olmadığı, fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğinin yeterince gelişmediğinin tespit edildiğine değinildi. D.İ.'ye aynı kurumdan verilen psikiyatri adli heyet raporunda ise beyanlarına itibar edilemeyeceği bildirildi. İddianamede, bebeğin soy bağının tespiti için sanıklardan alınan kan örnekleri ile bebeğin kan örneklerinin Trabzon Adli Tıp Kurumu'nda gönderildiği belirtildi.

TAM 815 KEZ TELEFONLA ARAMIŞ

İddianamede teyze Emine İ.'nin kullandığı GSM hattına yönelik HTS kayıtlarında sanıklardan tümümün trafik akışı olduğu ortaya çıktı. Suçlamaları kabul etmeyen sanıklardan Fethi A.'nın 23 Şubat 2017-23 Şubat 2018 tarihleri arasında Emine İ.'yi 815 kez aradığı tespit edildi. Aynı tarihlerde, Mahmut D.'nin 521, Vehdet G.'nin 394, Battal A.'nın 376, Mehmet A.'nın 269, Celil B.'nin 153, Engin Ş.'nin 122, Mustafa T.'nin 104 defa D.İ.'nin teyzesi ile telefonla görüştükleri belirlendi.

BEBEĞİN BABASI DNA RAPORUYLA BELİRLENDİ

Kars 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanan sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Adli Tıp Kurumu'ndan mahkemeye gönderilen DNA incelemesinde doğan bebeğin babasının sanıklardan Battal A.'nın olduğu rapor edildi. 376 kez aradığı Emine İ. ile ablası Songül İ.'yi tanımadığını ileri süren Battal A., "DNA raporunu kabul etmiyorum. Ben D.İ. ile ilişkiye girmedim" dedi.

PES DEDİRTEN SAVUNMA

D.İ. ile ilişkiye girmediğini savunan Engin Ş., Songül ve Emine İ.'nin evine kapıları arızalandığı için gittiğini söyledi. Engin Ş., "Bu sebeple tamire gitmiştim. Ben kaynakçıyım. Bu sırada kendileri ile tanışmıştım. Bu sebeple arama kayıtlarım görünüyor. Emine İ. ile olan telefon görüşmelerim kapılarının tamirine ilişkindir. Kapıyı iki günde tamir ettim. Ayrıca bir seferde pencerelerini tamire gitmiştim" diye konuştu.

Suçlamaları kabul etmeyen Fethi A., D.İ. ile herhangi bir cinsel temasta bulunmadığını öne sürdü. Kağızman'da elektrik dükkânı olduğunu ifade eden Fethi A. "Emine İ.'ye malzeme vermiştim. Malzemenin parasını getirmesini istedim. Telefonla aradığımda sürekli meşguldü. Emine ile 2 yıl kadar önce farklı tarihlerde iki kez cinsel ilişkiye girdim. Sonra pişman oldum. Emine ile ilişkiye girerken D.İ. yanında yoktu.Yüce adaletinize sığınıyorum, suçsuzum" dedi.

Mahkeme heyeti, tüm tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına, tutuksuz Mehmet A. ile Tuncay Ç.'nin ise tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi. D.İ.'ye baro tarafından atanan avukatı Fettah Çapkurt, "Tutuksuz sanıkların Kars Ağır Ceza Mahkemesi'nce ilk duruşmada tutuklanmış olmalarının adalet için, kamuoyundaki infialin dinmesi açısından önemli bir karar. Tutuklu sanıkların en ağır cezayla cezalandırılmaları için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Bunlarin hepsini ibreti alem olsun diye asacaksin bakalim bir daha boyle birseye kimse yeltenebiliyor mu
lan asılınca bi daha nasıl yeltencek
@fluide malmısın kardeş
şerefsiz namussuzlar lut kavminden ne farkları var yok edilmeliler
@ibochu Onların hepsini ve uzantılarını yok etmeye kalkarsan nüfusun % 50'si gider beyim... bu yaşam tarzı/alışkanlık (çocuk istismarları, cinsel sapıklık vs hepsi) Suudilerden ithal
ülkeye bak ülkeye.geldiğimiz durum içler acısı,eskiden böyle haberleri hiç duymazdık.
@sedatumut eskiden olmadığını mı zannediyorsun.iletişimin gelişmesiyle her şey ayyuka çıkıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler