HABER

Annesini bulana, evini hibe edecek

HAMBURG (İHA) - Münih'ten İstanbul'a trenle giderken, Almanya sınırları içinde 26 Eylül 1965'te dünyaya gelen Ümit Yücel, tam 18 yıldır annesini Leman Filik'i (80) arıyor. 1988 yılından bu yana annesinden haber alamayan Yücel, annesini bulana Adana'da bulunan evini hibe edeceğini açıklıyor.

Trende doğduğu için "Demiryol" ve ikinci isim olarak da "Ümit" adı verilen, doğum yeri olarak ise kayıtlara "Tren" geçen Ümit Demiryol Filik, daha sonra sanata başlayınca adını mahkeme kararıyla Ümit Yücel olarak değiştirmiş. 15 Eylül 1988'de askerden terhis olduğunda annesinin 5 gün önce "Almanya'ya gidiyorum" diyerek Adana'daki evlerinden ayrıldığını söyleyen Yücel, "O tarihten sonra annemden hiç haber alamadım. Annem 1926 Şanlıurfa doğumluydu. Kızlık soyadı ise Karagülle idi. Yıllarca Münih'te işçi olarak çalıştıktan sonra emekli olmuş ve sık sık Adana'ya gelirdi. Babamdan ayrıldıktan sonra soyadını değiştirmemişti" dedi. Annesinin bir yıl içinde izine gelebileceği düşüncesiyle bir yıl bekledikten sonra sürekli olarak annesini aradığını dile getiren Ümit Yücel, "Annemin sağ mı, ölü mü olduğunu bile bilmiyorum. Annemin ölü veya sağ olarak bana yerini ispatlayana, 40-50 milyar değerinde olan Adana'daki müstakil evimi hediye edeceğim" dedi.

Annesinin maddi durumunun çok iyi olduğunu da belirten Yücel, "Almanya'ya giderken Adana'daki sinemamızı satarak, o tarihin parasıyla 100 milyon lira nakit ve bir miktar da hisse senedini yanına alarak gittiğini öğrendim. Paranın farkına varan kişiler tarafından öldürülmüş olabilir diye de aklıma geliyor. Çünkü annem Adana'ya senede en az 2-3 defa mutlaka gelirdi" diyerek, Almanya'daki konsolosluklardan da annesinin yerinin tespiti için yardım isteyeceğini söyledi. Doğduğunda annesiyle babasının ayrı olduğunu da anlatan Yücel, "Babamı da merak ederek araştırdım ve 22 yaşında askere gitmeden önce İstanbul'da 1987 senesinde buldum" dedi. Babasını ömründe sadece bir kere gördüğünü ve hala hayatta olduğunu bildiğini söyleyen Yücel, annesini görenlerin veya yerini duyanların kendisine ulaşmasını istedi. Ümit Yücel "Annem eğer hayatta değilse bile mezarına gidip ziyaret etmek isterim. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler