HABER

Anonymous #OpTurkey'i başlattı

Anonymous'ın hack'lediğini duyurduğu sitelerin listesi gittikçe uzuyor.Küresel hacker grubu Anonymous, Gezi Parkı gösterilerine destek vermek amacıyla #OpTurkey'i başlattığını duyurdu.

Anonymous #OpTurkey'i başlattı

Anonymous'ın hack'lediğini duyurduğu sitelerin listesi gittikçe uzuyor. Bu adreslerin bir kısmında iletişimin kısa süreli kesintilerin ardından yeniden sağlandığı belirtiliyor. En dikkat çeken hedefler şimdilik şöyle:

[

](http://haber.mynet.com/anonymous-kimdir-anonymous-nedir-700123-dunya/)

[

](http://haber.mynet.com/taksim-gezi-parkinda-yeniden-bulusuyorlar-699986-guncel/?utm_source=Mynet_HomePage_2)

[

](http://haber.mynet.com/redhack-gezi-parki-icin-hackledi-700033-guncel/)

[**

**](http://haber.mynet.com/basbakanlik-ofisi-onunde-olaylar-700017-guncel/)

[**

**](http://haber.mynet.com/ankara-adana-ve-izmirde-yine-mudahale-700002-guncel/)

[**

**](http://haber.mynet.com/gostericiler-is-makinasini-ele-gecirdi-700035-guncel/)

[**

**](https://www.mynet.com/gun-gun-gezi-parki-eylemi-110100699925)

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/polis-gezide-mudahale-etti-besiktas-karisti/11934/1656768/)

Anonymous hedefindeki siteler
mersin.gov.tr
eshot.gov.tr
resmigazete.gov.tr
mam.gov.tr
tccb.gov.tr
istanbul.gov.tr
iem.gov.tr
dsi.gov.tr
akparti.org.tr
ankara.bel.tr

Gebze Teknoloji Enstitüsü'ne de saldıran Anonymous, Türkiye'deki kullanıcıların internet kısıtlanması halinde kullanabileceği VPN bağlantılarını da açıkladı.

YOUTUBE'DAN DUYURDULAR
Anonymous operasyonu başlattığını da YouTube'a yüklediği bir videoyla duyurdu.

Son bir haftada Türkiye'de çekilen görüntüler eşliğinde, "Merhaba Türkiye hükümeti. Biz Anonymous'uz. Günlerdir başlarındaki tiranlar hükümetine karşı barış içinde ayaklanan Türkiye'deki kardeşlerimizin maruz kaldıkları saldırılarını dehşet içinde izliyoruz" ifadeleriyle başlayan videoda Anonymous, "Türk hükümetine ait her türlü internet ve iletişim varlığına saldıracağını" ilan ediyor.

Videoda, "Siz, onlara karşı işlediğiniz suçlarla ilgili bilgiyi bastırmak için sosyal medyayı ve halkınızın diğer iletişim kanallarını sansürlediniz. Şimdi Anonymous da sizi kapatacak ve kendi halkınız size iktidar uyarısı yapacak" deniliyor.

Haber Etiketleri: Anonymous hackeldi, Anonymous haberleri, Anonymous sosyal medya, Anonymous Turkey, Anonymous nedir, Anonymous kimdir, Anonymous Hack

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 97 yorum
saçma sapan konuşmayın ülkeyi bu hale tayip getirdi.%50 oy verdi diye her şeyi yapacağını zanneti geri kalan 50'yi yok saydı faşistlerin en büyük hatasıdır bu ve sonunda halkın canına tak etti ve patladı herkes yıllardır söyledi biraz daha insaflı olun otoriter olmayın diye.şimdi suçu kimse protestocuların üzerine atmasın ve saçma sapan komplolar kurmayın bu TÜRK halkının direnişidir
Direnişi yapanlar Türkse direndiği kim yunan polisimi yunan devletimi bence bu direnişçi dediğiniz yaratıklar kendini bilmez vatan haininden başka birşey değil bence biber gazı değil daha fazlasına layıklar.
Evet % 50 oy verdi tek adama ulan geri kalan % elli de bir ola karşısında duraydı geride kalan % 50 kendi arasın da elli parça ilk önce birleşin sonra karşımıza gelin 3-5 çapulcu birkaç da aydın görünüm aptal biraz zengin görünümlü kokana birkaçta parayla tutulmuş fukara bir araya gelmiş eylem yapıyor...Belki aralarında gezi parkını hiç görmemiş angutlar bile var...
saçma sapan sen konuşma. İllegal gruplara da halk diyorsun. Halkın canına tak etmedi, senin gibilerin gelecek için umut ışıkları söndü.
%50 ittifak etmiş geri kalan %50 bu ise ben bu %50 ye biyerlerimle gülerim
Yanlız Değiliz Güzel Bir Duygu
Vatan hainlerini savunan soysuzlar her zaman olur çünkü işlerine öyle geliyor
yalan hepsi çalışıyor
Geri Dön