HABER

Antalya-Alanya karayolu ulaşıma açıldı

ANTALYA (İHA) - Antalya'nın Manavgat İlçesi yakınlarındaki Nifrit Deresi'nin taşması sonucu sel sularının adeta savaş alanına çevirdiği Manavgat-Alanya karayolu, 3 saatlik çalışma sonucu trafiğe açıldı.

Manavgat İlçesi'ne 8 kilometre mesafede Alanya yolu üzerinde bulunan Nifrit Deresi'nin taşması sonucu Manavgat-Alanya karayolu ulaşıma kapandı. Dün akşam saat 20.00 sıralarında bir anda yükselen sular sebebiyle neye uğradığını şaşıran sürücüler canlarını zor kurtardı. Demir bariyerleri de parçalayan
sel sularına kapılan bazı araçlar, sürüklenerek yol kenarındaki tarlalara devrildi.

Araçlardan çıkabilen vatandaşlar ise, sığındıkları petrol istasyonunun çatısında 2 saat mahsur kaldı. Yağmurun etkisini yitirmesiyle birlikte bölgeye gelen iş makineleri ve kurtarma ekipleri, yolu açmak ve mahsur kalan araçları çıkarmak için çalışmalara başladı. Onlarca aracın tarlalardan gelen ağaç dalları, çamurlar arasından kurtarılması saatler aldı. 3 saatlik çalışma sonunda yol tek şeritten trafiğe açılırken, karayolunda nerden geldiği belli olmayan parçalanmış buzdolapları ile araçların üzerine yapışmış haldeki kurbağalar dikkat çekti. Sel sebebiyle yol kenarındaki bir petrol istasyonu kullanılamaz hale geldi.

Araçların içinden kendilerini güçlükle dışarı attıklarını söyleyen yolcular, "Seyir halindeyken bir anda karayolunda su birikmeye başladı. Çok kısa süre içinde su bir metreye yükseldi. Araçlarımızın kapısını açmakta bile zorlandık. Kendimizi hemen petrol istasyonuna attık. Bazı sürücülerin yüzerek petrol istasyonuna geldiklerini gördük" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön