HABER

Antalya'da 1.5 metrelik yılan iş yerine girmeye çalıştı

Antalya'da yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki karayılan, kentin işlek caddesinde korkuya neden oldu. Yılanın kapısı kapalı olan iş yerine girmeye çalıştığı anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Kentte dün de başka bir evde yılan görülmesi vatandaşları tedirgin etti.

Antalya'da 1.5 metrelik yılan iş yerine girmeye çalıştı

Kentte hava sıcaklığının 24 dereceye çıkması, sürüngenleri de etkiledi.

İKİ GÜNDE İKİNCİ KEZ

Dün öğle saatlerinde Muratpaşa ilçesi Topçular Mahallesi'nde evinin mutfağında yemek yapan Merve Kılcan'ın, ocak demirine dolanan yılanı görmesi ve korku dolu anlar yaşamasının ardından bugün de yaklaşık 1,5 metrelik bir yılan Muratpaşa ilçesinin Arık Caddesi'nde görüldü. Tam kapanma döneminde karayılanın bir simitçi dükkanına girmeye çalışması, giremeyince de uzaklaşması cep telefonu ile görüntülendi.

Kısa süreli şaşkınlık yaşayan gençlerin, "Yakalayabilir misin" sözleri ve konuşmaları cep telefonu görüntülerine de yansıdı. Yılan daha sonra bina aralarında kayboldu. (DHA)

Başlıksız-1

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Burada bahsi geçen ve daha önce de bu bölgede sıklıkla görülen yılan (Dolichopis caspian) hazer yılanıdır.Halk arasında bozyörük diye bilinir.Zehirsizdir ve her hangi bir zararı yoktur.Tarım alanları ve civarı için faydalıdır kemirgenleri yok eder.Zehirli yılanları bile öldürmemek gerekir doğaya zarar vermek yerine yetkililere haber verilmelidir.Bütün yılanlar zararlı kemirgenleri yok etikleri için önemlidir Doğaya tabiata zarar vermeyin her canlının yaşama hakkı vardır unutmayın...
memleketimin yılanı bile ekeğinin peşinde işe girmeye çalışıyor garibim işsizlik nerelere gelmiş
İnsanlar, alışmadıkları için tuhaf geliyor olabilir. Sonuçta, vahşi doğaya ait bir canlı. Ve sanayi devrinin insanına garip geliyordur.
Geri Dön