HABER

Antalya'da boğulma olayı

ANTALYA (İHA) - Antalya'da hava sıcaklığının artmasıyla birlikte, denizde boğulma olayları da başladı. Bugün öğle saatlerinde arkadaşıyla birlikte denize giden Günay Acarlar (21), Konyaaltı Plajı'nda boğularak öldü.

Denizde bir kişinin su yüzünde hareketsiz bir şekilde durduğunu görüp, yanına yaklaşan vatandaşlar tarafından bulunan Günay Acarlar'ın cesedi, Deniz polisinin yardımıyla kıyıya çıkartıldı. Boğularak öldüğü belirtilen Günay Acarlar'ın cesedi üzerinde inceleme yapan polis ekipleri, birlikte geldiği Alparslan Köknar'ın ifadesine başvurdu. Yaklaşık 4-5 ay süreyle Günay Acarlar ile aynı işyerinde çalıştığını belirten Alparslan Köknar, "Ben 15 gün önce birlikte çalıştığımız Antalya Tarım adlı işyerinde ayrıldım. Bugün sabah saatlerinde çarşıda gezerken karşılaştık. İzinli olduğunu ve sıcaktan sıkıldığı için denize gitmek istediğini söyledi. Birlikte Konyaaltı Plajı'na geldik. Ben soyunup denize girdim. Benden sonra Günay da denize girdi. Ben biraz fazla açıldım o da kıyıda yüzüyordu. Kıyıya döndüğümde cesedini gördüm. Nasıl boğuldu bilmiyorum" diye konuştu.

Nöbetçi savcının talimatıyla cesedi otopsi yapılmak üzere morga götürmek isteyen polis, olay yerine cenaze arabası istedi. Ancak cenaze arabası geç geldiği için Günay Acarlar'ın üzeri bezle örtülen cesedi, küçük çocukların da bulunduğu sahilde yüzlerce kişinin gözleri önünde saatlerce bekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön