HABER

Antalya'da fırtına

Antalya'da şiddetli rüzgar ve yüksekliği 4-5 metreyi bulan dalgalar nedeniyle yükü kayan ve su alan kosterin 6 mürettebatı, Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri tarafından kurtarıldı.

Antalya'da fırtına

Can, mal ve seyir emniyeti güvenliğinin sağlanması için Antalya Limanı'na gemi giriş çıkışı geçici olarak durduruldu.

Antalya Liman Başkanı Ramazan Kaplan, sabah saatlerinde Kemer ilçesinde Güney Antalya Turizm Altyapı Hizmetleri Birliğinin (GATAB) deniz deşarj çalışmalarında faaliyette bulunan 296 grostonluk “Eyüpoğulları-3” isimli kosterin yükünün, Tekirova açıklarında yan yattığını bildirdi.

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/inhavadurumu.asp)

Geminin su almaya başladığını belirten Kaplan, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı botun saatteki hızı 70-80 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgar ve 4-5 metreyi aşan dalgalar nedeniyle kostere yanaşamadığını söyledi. Kaplan, Antalya Liman başkanlığı koordinasyonunda Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir helikopter tarafından kosterdeki 6 mürettebatın kurtarıldığını kaydetti.

ANTALYA LİMANI'NA GİRİŞ ÇIKIŞ DURDURULDU

Öte yandan, şiddetli fırtına nedeniyle Antalya Limanı'na gemi giriş-çıkışlarının, can, mal ve seyir emniyetinin sağlanması için geçici olarak durdurulduğu öğrenildi. Antalya Limanı açığında 6 yük gemisinin demirlediği, 2-3 geminin de daha emniyetli olduğu gerekçesiyle Kemer kıyılarına gittiği bildirildi.

METREKAREYE 41.2 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Muğla'da sağanak sonucu metrekareye 41.2 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Muğla Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Muğla'da yer yer gök gürültülü ve kuvvetli yağan yağmurun, bugün akşam saatlerine kadar aralıklarla sürmesi bekleniyor.

Muğla'da saat 08.00 itibariyle son 24 saatte metrekareye 41.2 kilogram yağış düştüğü kaydedildi.

Yetkililer bugün de aralıklarla akşam saatlerine kadar devam edecek yağışlar için vatandaşların ve görevlilerin gerekli önlemleri almasını istedi.

Öte yandan, yarın kentte yağış beklenmediği, ancak hafta sonu tekrar başlayacağı bildirildi.

İZMİR'DE YAĞIŞ DEVAM EDECEK

İzmir'de, akşam saatlerinde başlayan ve ara ara etkili olan yağmur durdu. Yağmurun ara ara devam edeceği ve yarın akşam saatlerinde ise etkisini yitireceği bildirildi.

Bugün, saat 18.00 sıralarında başlayan, ara ara sağanak olarak yağan yağmur durdu. Yağmur nedeniyle metre kareye ortalama 16 kilogram yağış düştüğünü ve yağmurun yarın akşam saatlerine kadar ara ara devam edeceğini belirten İzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Ege Denizi'nde etkili olan Lodos'un da 6 ile 8 derece şiddetinde estiğini ve fırtınanın yarın sabah saatlerinde etkisini yitireceğini kaydetti.

İzmir İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, akşam saatlerinde başlayan ve ara ara sağanak olarak devam eden yağış nedeniyle önemli bir su baskınının yaşanmadığını belirterek, belirli noktalarda alınan önlemler sayesinde de herhangi bir aracın yolda kalmadığını bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön