HABER

Antalya'da okul servisi denetimleri

ANTALYA (İHA) - Antalya Valiliği tarafından, eğitim öğretimin 2. yarısının başlamasıyla birlikte okul servislerinin sürekli denetlendiği bildirildi. Ocak ayında denetlenen 830 araçtan 11'ine 643 YTL para cezası kesildi.

Antalya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Vali Yardımcısı Erkan Işılgan başkanlığında İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü yetkililerinden oluşturulan Okul Servis Araçları Denetleme Kurulu'nun, eğitim ve öğretimde 2. yarının başlamasıyla birlikte denetimlerini sürdürdükleri ifade edildi. Açıklamada, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okullarından evlerine, evlerinden okullarına güvenli bir ortamda taşınması için okul servis araçlarının teknik ve fenni denetimlerinin okulların tatil olmasına kadar sürdürülecektir" denildi.

Açıklamada, ayrıca 2005 yılında da sürdürülen etkili denetimlerde araçlarda okul taşıtı yazısının bulunması, ışıklı lambaların çalışılırlığı, sağlık çantası, kapı ve pencere durumu, araçların yaşları ve kapasiteleri, yangın söndürme cihazlarının mevcudiyeti, sürücülerin ve belgelerin nitelikleriyle sigorta sistemleri dahil mevzuat bakımından aranması gereken tüm hususların denetlendiği hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:
"Ocak ayı içerisinde 830 araç denetlendi ve 11 araca 643 YTL ceza kesildi. Öğrencilerimizin can ve mal güvenliklerinin her şeyden daha önemli olduğu esas alınarak taşıtların geliş-gidiş saatleriyle belirlenen güzergahlara mutlaka uyulması gerekir. Sürücüler ve araç personelinin genel ahlak durumları da araştırılıyor. Mevzuata uygun bulunmayan araçlar trafikten derhal men edilecek".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler