HABER

Antalya'da sanat günleri

ANTALYA (İHA) - Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Antalya Filarmoni Derneği işbirliği ile Mahler Piyano Dörtlüsü 17 Aralık tarihinde sanatseverlerle buluşacak. Senfoni Orkestrası 20 Aralık tarihinde 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü anısına konser verecek.

Eyal Schiloach (Keman), Daniel Rubenstein (Viyola), Xue Wen Gao (Viyolonsel), Muhiddin D. Demiriz (Piyano)'den oluşan Mahler Piyano Dörtlüsü 17 Aralık tarihinde Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) sanatseverlerle buluşuyor. Saat 20.30'da başlayacak programda Mozart ve Brahms'ın dörtlüler için yazılmış eserlerinin yanı sıra duo ve trio için eserlere de yer verilecek. Bu eserler arasında İsrailli besteci Oded David Zehavi'nin konser için bestelediği ve sanatçılardan Eyal Schiloach'a ithaf edilen bir eserinin de kreasyonu gerçekleştirilecek.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 20 Aralık tarihinde AKM'de 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü anısına konser verecek. Ünlü Orkestra Şefi Ionescu Galati'nin yöneteceği konsere, Galati'nin oğlu olan keman sanatçısı Florin Galati de solist olarak katılacak. Saat 20.30'daki konserde Ferit Tüzün'ün "Esintiler", Mozart'ın "3.Keman Konçertosu", Brahms'ın "2. Senfoni"si seslendirilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön