HABER

Antalya'da sömestre'de yarı servis ücreti

ANTALYA (İHA) - Antalya'da Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, yarıyıl tatilinde servis ücretlerinin yarı fiyat olarak ödenmesi kararı aldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma, Karayolları, Muratpaşa Belediyesi, Kepez Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi yetkililerinin oluşturduğu UKOME Genel Kurulu, veliler için sevindirici bir karar aldı.

Antalya'da yarıyıl tatili ve hava şartları sebebiyle 1 hafta uzatılan tatil süresinde okula gitmeyen öğrencilerin servis ücretleri yarı fiyat olarak ödenecek. UKOME Genel Kurulu'nun aldığı karar gereği, öğrencilerin bayram tatiliyle birlikte başlayan yarıyıl tatilinin ardından hava şartlarının kötü gitmesi sebebiyle bir hafta daha uzatılan tatille birlikte yaklaşık 1 ay boyunca okula gitmediği, bu nedenle servis kullanımı gerçekleştirilmediği belirtildi.

UKOME'den yapılan açıklamada, alınan karar sonucunda tatil süresince velilerin servis ücretlerini tam değil, yarı fiyat olarak yatırmalarının kararlaştırıldığı belirtilerek, "Böylece, veliler çocuklarının servis ücretlerini yatırmış iseler bir dahaki servis ücreti ödeme gününde eksik ödeme yapacak. Yatırmamış ise yarı fiyat ödeyecek" denildi.
Antalya Servisçiler Odası Yetkilileri ise UKOME Genel Kurulu'nun aldığı karara saygı gösterdiklerini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler