HABER

Antalya'da yağış ve fırtına uyarısı

Antalya (AA)- Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin Merkezi, Antalya ve çevresinin bugün öğleden sonra Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceğini bildirdi.

Bölgesel Tahmin Merkezince yayınlanan "Meteorolojik Uyarı" başlıklı açıklamada, öğleden sonra başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın, bu akşam ve gece saatlerinde Muğla il geneliyle, Antalya merkez ve batı ilçelerinde etkili olacağı belirtildi. Yarın gece ve sabah saatlerinde Muğla merkez ve doğu ilçelerinde etkili olacak sağanak yağışın öğleden sonra ve akşam saatlerinde Antalya, Burdur ve Isparta'yı da etkilemesinin beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, Muğla'da 19 Ekim Perşembe günü etkisini yitirecek yağışlı havanın Antalya, Burdur ve Isparta'da akşam saatlerinde etkili olduktan sonra bölgeyi terk edeceği belirtildi.

Etkili yağışlarla birlikte rüzgarın da şiddetini arttıracağı ve yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 kilometre/saat) şeklinde esmesinin beklendiği vurgulanan açıklamada, su baskınlarına karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmaları istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön