Antalya'daki "siyanürle intihar" iddiası

İntihar eden kişinin siyanür içtiğine dair bıraktığı not üzerine boşaltılan apartmanda ve cesette yapılan incelemede siyanür izine rastlanmadı

Antalya'da intihar eden bir kişinin siyanür içtiğine dair bıraktığı not üzerine boşaltılan apartmanda ve cesette yapılan incelemede siyanür izine rastlanmadığı belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Konyaaltı ilçesi Toros Mahallesi'nde oturduğu apartman dairesinde intihar eden Serçan Ç'nin "Siyanür içtim, bana dokunmayın" notu üzerine boşaltılan binada ve ceset üzerinde yapılan inceleme tamamlandı.

Sercan Ç'nin Antalya Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsisinde siyanür izine rastlanılmadığı kaydedildi. Kesin ölüm nedeninin tespiti için alınan kan ve sıvı örneklerinin incelemesinin sürdüğü belirtildi. Cenazesi memleketi Adana'ya gönderilen Sercan Ç'nin oturduğu daire ve apartmanda yapılan kapsamlı incelemede de siyanür izi tespit edilmediği öğrenildi.

Bu arada, tedbir amacıyla hastanede karantinaya alınan Sercan Ç'nin ağabeyi, kız arkadaşı ile eve giren 3 sağlık çalışanında da siyanüre ilişkin herhangi bir bulgu tespit edilemediği kaydedildi.

- Olay

Üniversite öğrencisi 26 yaşındaki Sercan Ç, kendisinden haber alamayan ağabeyi ve kız arkadaşı tarafından kaldığı apartman dairesinde hareketsiz bulunmuştu. İhbar üzerine eve gelen sağlık ekiplerinin öldüğünü belirlediği Sercan Ç'nin yanındaki notta, "Siyanür içtim, bana dokunmayın" yazan bir not bulunmuştu.

Bunun üzerine Sercan Ç'nin dairesinin bulunduğu apartman sakinleri dışarı çıkarılmış, sokağa giriş çıkış bir süreliğine kapatılmıştı.

Olay yerine gelen Afyonkarahisar AFAD Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) ekibi, evde kimyasal ölçüm yapmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler